Reklama
Czym jest pozycja na łyżeczkę?
Pozycja na łyżeczkę do złudzenia przypomina naturalne ułożenie splecionych ciał w czasie snu, idealnie sprawdzi się o poranku, tuż po przebudzeniu, gdy nie wszystkie jeszcze zmysły i partie ciała są gotowe do wzmożonego wysiłku – uchodzi bowiem za wyjątkową leniwą i niewyczerpującą.
Należy przy tym do tych miłosnych konfiguracji, które dają partnerom najwięcej bliskości i wzajemnego ciepła, mimo że ich ciała nie są do siebie zwrócone przodem. Pozycja na łyżeczkę jest jedną z klasycznych pozycji seksualnych „od tyłu”, bardzo jednak zmysłową i bynajmniej nie wyuzdaną.
Choć może też mieć ostrzejszy charakter, nadaje się bowiem nie tylko do zbliżenia waginalnego, ale też analnego.
Reklama
Na łyżeczkę - jak to jest?
Pozycja na łyżeczkę to taka, w której partnerzy leżą obok siebie równolegle na tym samym boku, a on wchodzi w nią od tyłu. Widok splecionych w ten sposób ciał wielu osobom przypomina złożone ze sobą łyżeczki, stąd nazwa pozycji. Oczywiście pozycja zawiera wiele modyfikacji - do wielu z nich partnerzy dochodzą spontanicznie w trakcie zbliżenia.
Na łyżeczkę można się kochać bez kontaktu wzrokowego, ale wystarczy, że kobieta odwróci i odchyli głowę, by twarze znalazły się naprzeciw siebie, co jeszcze spotęguje bliskość i ułatwi pocałunki.
Modyfikując ten rodzaj bliskości, partnerzy mogą wspólnie ugiąć nogi w kolanach lub też kobieta może unieść jedną nogę i opleść nią biodro partnera – zapewni to jeszcze głębszą penetrację i stymulację punktu G. Aby całkowicie zmienić kąt penetracji, mężczyzna może też odchylić tułów do tyłu.
Reklama
Jak się poruszać w pozycji na łyżeczki?
Pozycja na łyżeczki jest bardzo łatwa technicznie, dlatego właśnie jest polecana do miłosnych igraszek tuż po przebudzeniu lub też wieczorem – przed snem. Z tego też powodu pozycja na łyżeczkę uchodzi za najlepszą dla osób w słabej kondycji fizycznej, starszych lub po prostu nieco rozleniwionych.
W tej formie zbliżenia partnerzy leżą całą powierzchnią ciała na łóżku lub innym podłożu, nie muszą więc marnotrawić energii na podpieranie się nogami, czy rękoma w jakikolwiek sposób. Zazwyczaj w tym układzie to leżący z tyłu mężczyzna jest stroną bardziej aktywną, co nie znaczy, że kobieta nie może przejąć inicjatywy, napierając pośladkami na ciało partnera.
Reklama
Zalety pozycji na łyżeczkę
Ze względu na leniwy charakter oraz bliskość ciał, pozycja na łyżeczkę uchodzi za bardzo romantyczną. Dla wielu osób nawet brak kontaktu wzrokowego jest w tej sytuacji atutem - bodźcem stymulującym inne zmysły. Co ważne, w pozycji na łyżeczkę ręce partnera znajdującego się z tyłu mają nieograniczoną swobodę ruchów.
Dzięki temu mężczyzna może w czasie stosunku pieścić niemal całe ciało kobiety – twarz, włosy szyję, piersi, brzuch, plecy, łechtaczkę, biodra, pośladki, nogi. Znajdująca się przed nim partnerka z powodów technicznych ma mniejszą swobodę ruchów, nie mniej przy odrobinie fantazji i ona może zrobić użytek z rąk a także nóg, między innymi po to, by jeszcze mocniej przyciągnąć do siebie partnera.
Reklama
Dlaczego pozycja na łyżeczkę nie wychodzi?
Próbujecie, ale pozycja na łyżeczkę nie wychodzi? Niestety ten rodzaj współżycia nie jest przeznaczony dla wszystkich. Zdarza się niekiedy, że budowa anatomiczna nieco utrudnia stosunek w tej konfiguracji. Jeśli chodzi o sam dostęp do miejsc intymnych, przyczyny problemów są prozaiczne – zbyt duże pośladki kobiety, zbyt duży brzuch mężczyzny, niekiedy zbyt krótki penis sprawiają, że niekiedy trudno jest rozpocząć współżycie.
W wielu przypadkach wystarczy odpowiednia technika, w szczególności zaś mocniejsze wypięcie pośladków przez kobietę w stronę mężczyzny. Gorzej, jeśli chodzi o problemy z odbyciem samego stosunku – niekiedy budowa pochwy sprawia, że zbliżenie w tej pozycji jest bolesne.
Reklama
Pozycja na łyżeczkę a zajście w ciążę
Pozycja na łyżeczkę wymieniana jest wśród tych, które ułatwiają zajście w ciążę ze względu na głębokość penetracji.Po wytrysku plemniki znajdują się bliżej ujścia szyjki macicy, co bywa postrzegane jako czynnik zwiększający szansę na zapłodnienie. Wpływu pozycji na prokreację nie należy oczywiście wyolbrzymiać, nie mniej z pewnością pozycja ta dla par starających się o dziecko jest jak najbardziej właściwa.
Co ważne, pozycja na łyżeczkę jest też jedną z tych, które idealnie sprawdzą się w ciąży, nawet zaawansowanej. Ze względu na ułożenie ciał, ciążowy brzuch w żaden sposób nie będzie ograniczać partnerów, a wygoda zbliżenia sprawi, że nie będzie ona forsowna dla przyszłej mamy.
Zobacz nasz redakcyjny test feromonów: