Dla Ciebie, na zdrowie!

Pozycja na pieska - seks od tyłu. Dlaczego mężczyźni ją lubią?

Pozycja na pieska, zwana też kolanowo-łokciową, uważana jest za jedną z najbardziej podniecających z punktu widzenia mężczyzny. Ten rodzaj współżycia nie zapewnia jednak bliskości ani równości partnerów w czasie zbliżenia. Zobacz, jak wygląda pozycja na pieska krok po kroku i dowiedz się, dlaczego w niektórych przypadkach pozycja na pieska boli.
Mężczyzna wyjmuje prezerwatywę z kieszeni
Źródło: 123RF
W skrócie
  • Pozycja na pieska jest jedną z najpopularniejszych pozycji używanych podczas seksu. Lubią ja zwłaszcza mężczyźni.
  • Pozycja ta może sprawiać zarówno ból, jak i dawać rozkosz. Niestety u kobiet istnieją pewne uwarunkowania fizyczne, które w pewnych przypadkach niszczą pozytywne doznania.
  • Wiele par decyduje się na nią nie tylko ze zwględu na przyjemność z niej płynącą. Mówi się, że pomaga ona zajść w ciążę. Czy należy wierzyć w takie mity?
SPRAWDŹ TEŻ: Gra wstępna - co to jest? Pomysły i najlepsza długość
Spis treści
 

Reklama

Czym jest pozycja na pieska?

Pozycja seksualna na pieska, czyli „od tyłu”, należy do ulubionych konfiguracji mężczyzn na całym świecie – potwierdza to niejedno zestawienie publikowane w ostatnich latach w różnych zakątkach globu. 

Jest ona chwalona przez mężczyzn za ogrom doznań fizycznych i wzrokowych, a także za jedyne w swoim rodzaju poczucie kontroli nad sytuacją. Jeśli chodzi o kobiety – entuzjazm bywa nieco mniejszy ze względu na bardziej ograniczoną liczbę bodźców wzrokowych oraz niemal całkowity brak kontroli.

Co oczywiście nie znaczy, że kobiety nie mogą odczuwać rozkoszy w pozycji na pieska, zwłaszcza że przy odrobinie doświadczenia szczególnie łatwo w ten sposób o stymulację tzw. punktu G

Pozycja na pieska bywa niekiedy postrzegana stereotypowo, jako potencjalny element, tudzież świadectwo dominacji mężczyzny nad kobietą. Dla niektórych jest to niezwykle podniecające, dla innych – wręcz przeciwnie.

Jak wygląda pozycja na pieska?

Pozycja na pieska nazywa się tak nieprzypadkowo. W pozycji na pieska kobieta klęka na łóżku lub na podłodze, a następnie pochyla się do przodu, wspierając ciało na dłoniach lub przedramionach. 

Mężczyzna klęka za nią, po czym od tyłu wprowadza członek do pochwy i rozpoczyna wykonywać ruchy frykcyjne. 

Partner ma przy tym pozostawioną dużą swobodę ruchów. Może pozostać w pozycji wyprostowanej, opierając ręce lub pieszcząc pośladki i biodra partnerki. Może też pochylić się opadając na jej plecy, by rękoma rozpocząć pieszczoty włosów, twarzy, piersi, brzucha, a nawet łechtaczki.

Atrakcyjna z punktu widzenia mężczyzny jest w pozycji na pieska kontrola – to on decyduje, jak szybko będzie wykonywać ruchy, jak głęboko będzie wchodzić w partnerkę, w jaki sposób będą wyglądać pieszczoty. 

Jeżeli chodzi o kobiety, wiele zależy od stopnia akceptacji tego typu zależności. Jeśli nie stanowi to problemu, a wręcz jest czynnikiem podniecającym.

Pozycja na pieska może dostarczyć bardzo silnych doznań ze względu na łatwość stymulacji punktu G, który znajduje się na przedniej ściance pochwy. Warto też zauważyć, że pozycja na pieska zapewnia bardzo głęboką penetrację.

Zobacz nasz redakcyjny test feromonów:

Reklama

Pierwszy raz na pieska

Pierwszy raz na pieska przeważnie jest doświadczeniem, które zapada w pamięć. Z wielu względów. Część kochanków będzie oczarowana bogactwem doznań, część rozczarowana przebiegiem seksualnego aktu, część – mowa tu o kobietach – może się zrazić doznanym bólem

Zanim przeżyjemy pierwszy raz na pieska, warto wiedzieć kilka rzeczy. Pozycja na pieska nie jest dobra dla kochanków, którzy nie cieszą się dobrą kondycją. Choć na taką nie wygląda, bywa bardzo wyczerpująca, w szczególności dla mężczyzny.

Oprócz wykonywanych ruchów, energię należy bowiem włożyć także w utrzymanie ciał w odpowiedniej konfiguracji. 

Po drugie pozycja na pieska nie jest właściwa dla mężczyzn, którzy mają problem z przedwczesnym wytryskiem. Uchodząca za jedną z najbardziej podniecających i stymulujących, pozycja na pieska może tylko pogłębić problem. Po trzecie – seks na pieska może sprawiać ból.

Czy pozycja na pieska boli?

Nie zawsze, ale zdarza się. Głównym tego powodem jest potencjalnie duża głębokość penetracji,na co kobieta może nie pozostać obojętna. 

Jako przyczynę tego, że pozycja na pieska boli, bardzo często wymienia się też tzw. tyłozgięcie macicy. Jest to wada anatomiczna, z którą żyje mniej więcej co czwarta kobieta i która ma charakter wrodzony lub nabyty.

Tyłozgięcie macicy oznacza, że jej trzon, zamiast wygnać się lekko do przodu, jest odchylony do tyłu.

Biorąc pod uwagę wspomnianą głębokość oraz kąt penetracji, szyjka macicy może być silnie stymulowana. W niektórych przypadkach jest to źródłem rozkoszy, w innych – bólu.

Co robić, gdy pozycja na pieska boli? Najlepiej zmienić ją na taką, która będzie przynosiła przyjemność zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie.  

Reklama

Pozycja na pieska a zajście w ciążę

Panuje przekonanie, że pozycja na pieska ułatwia zajście w ciąże. W istocie, można podejrzewać, że w jakimś stopniu tak właśnie jest. Z pewnością sperma po wytrysku znajduje się głębiej, bliżej ujścia szyjki macicy.

Poza tym silnie stymulujący charakter, jaki ma pozycja na pieska, ułatwia mężczyźnie dojście do orgazmu a tym samym – wytrysk, co również w statystyczny sposób zwiększa szanse na zapłodnienie. 

Czytaj również

Bibliografia

  • Jean Rogiere: The Little Book of Sex, Ulysses Press, 2001.
  • Zygmunt Zdrojewicz: Leksykon seksuologiczny od A do Z, Wrocław, Continuo, 2012, s. 21.
  • Kazimierz Imieliński: Zarys seksuologii i seksiatrii, Warszawa, PZWL, 1982.
  • Shere Hite: The Hite report: a nationwide study of female sexuality, New York: Seven Stories Press, 2004.
  • Conrad Baars: Psychologia miłości i seksualności, 1991.
Piotr  Brzózka
Artykuł napisany przez
Piotr Brzózka
Dziennikarz, autor tysięcy publikacji o tematyce ekonomicznej, politycznej, społecznej oraz medycznej. Przez 15 lat związany z Dziennikiem Łódzkim i Polska TheTimes. Z wykształcenia socjolog stosunków politycznych, absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Po godzinach fotografuje, projektuje, maluje, tworzy muzykę.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Seks
Przeczytaj artykuł
Ciąża bez wytrysku - czy zapłodnienie w ten sposób jest możliwe?
Ciąża bez wytrysku
Przeczytaj artykuł
Jak doprowadzić kobietę do orgazmu? - techniki, porady
Kobieta w łóżku
Przeczytaj artykuł
Jak doprowadzić się do orgazmu - czy to możliwe bez dotykania?
masturbacja
Podobne artykuły
Skutki odstawienia tabletek antykoncepcyjnych
Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - skutki dla organizmu
Seksowna kobieta w skórzanych rękawiczkach
Jak zaskoczyć faceta w łóżku? - techniki, porady, wskazówki
Kobieta w bieliźnie siedzi na mężczyźnie
Pozycja na jeźdźca - jak wygląda i na czym polega? Porady
Kobieta ściska nagie plecy mężczyzny
Jak podniecić kobietę? - dotykiem, słowami, zapachem
Może to Cię zainteresuje
Sproszkowana chlorella
Chlorella - właściwości i działanie. Z czym nie łączyć?
Antyoksydanty
Wolne rodniki - powstawanie i skutki. Jak się ich pozbyć?
Olej lniany na drewnianej desce z ziarnami siemienia lnianego
Olej lniany - właściwości i skutki uboczne. Na co pomaga?
Korzeń żeń-szenia na wiklinowym półmisku
Żeń-szeń - jakie ma właściwości i na co pomaga? Działanie

Reklama


Odczuwasz niedobór magnezu?
Kliknij tutaj!