Kwiat lotosu pozycja - jak wygląda? Jakie są jej wady i zalety

Kwiat lotosu, pozycja niełatwa i nieoczywista, może obojgu partnerom dostarczyć dużo bliskości i satysfakcji, także w wymiarze emocjonalnym. Pozycja kwiat lotosu nie jest jednak przeznaczona dla każdego – wymaga od kochanków pewnej sprawności i wytrzymałości. Do wad takiego rodzaju współżycia należy też stosunkowo niewielka swoboda ruchów.
Pozycja na kwiat lotosu
Źródło: 123RF
Spis treści

Czym jest pozycja kwiat lotosu?

Kwiat lotosu – pozycja seksualna zaczerpnięta z Kamasutry uszczęśliwi wszystkich tych, którzy w łóżku nigdzie się nie spieszą, stawiają za to na wzajemną bliskość.

Ten rodzaj zbliżenia znany jest w kilku odmianach, zarówno takich, w których to ona jest stroną czynną, a on bierną, jak i na odwrót. Wobec względnej płytkości ruchów pozycja ta zazwyczaj daje więcej w sferze emocjonalnej, niż czysto seksualnej, choć jej odwrócona wersja może zapewnić i głęboką penetrację.

Jak wygląda pozycja kwiat lotosu?

Spośród kilku jej rozpowszechnionych wersji najbardziej klasyczna jest ta, w której mężczyzna siada na łóżku lub innym podłożu ze skrzyżowanymi nogami, a kobieta siada na nim, nogami oplatając jego biodra.

W trakcie zbliżenia pozycja może spontanicznie ewoluować, partnerzy mogą bowiem zarówno pozostawać w bliższym kontakcie, jak też odchylić ciała do tyłu, zmieniając kąt penetracji i umożliwiając lepszą stymulację punktu G, a także w naturalny sposób zwiększając ilość bodźców wzrokowych.

Mniej wprawni kochankowie mogą sobie ułatwić zbliżenie, jeśli mężczyzna będzie siedzieć z nogami bardziej wyprostowanymi, aczkolwiek dyskusyjna będzie kwestia, czy to wciąż ta sama pozycja.

Kwiat lotosu a rola kobiety

Pozycja kwiat lotosu daje kobiecie niemal nieograniczoną kontrolę nad sytuacją. To ona decyduje o tempie i głębokości ruchów. Pozwala jej to regulować ilość i natężenie bodźców a także daje możliwość, by wycofać się lub wyhamować w sytuacji, gdy wystąpi ból. 

Mężczyźnie przypisana jest rola stosunkowo bierna, aczkolwiek przy odrobinie fantazji i doświadczenia może się to okazać wyjątkowym atutem. Z pewnością partner może w pewien sposób wymuszać ruchy partnerki, zaś jego niczym nieskrępowane ręce mogą pieścić jej ciało, w szczególności łechtaczkę, a także piersi, plecy, szyję.

Jak się ruszać w pozycji kwiat lotosu?

Choć zazwyczaj partnerzy siedzą na sobie, kobieta porusza się bardziej w przód i w tył, niż góra/dół. Może sobie przy tym pomagać przyciągając się nogami, które oplatają partnera. Niewątpliwie jest to bardzo zmysłowe, a przy tym estetyczne, nie mniej jednak nie wszystkim przyniesie pełną satysfakcję. Niewątpliwą wadą pozycji jest bowiem niewielka swoboda ruchów. 

Zazwyczaj ruchy frykcyjne są bardzo płytkie, nie są wiec gwarancją wyjątkowych doznań czysto seksualnych. 

Pozycja kwiat lotosu – odmiana żeńska

Istnieje jeszcze inny wariant pozycji kwiat lotosu – żeński można by rzec. Tym razem kobieta kładzie się na plecach, układając nogi w kwiat lotosu, dociskając stopy do ud i szeroko rozchylając nogi. Mężczyzna kładzie się na kobiecie, wspierając się na ramionach.

W odróżnieniu od wariantu opisanego wyżej, w tej sytuacji to mężczyzna jest stroną aktywną. Przy tym jego ręce są całkowicie zaangażowane w utrzymywanie pozycji. Pełną możliwość pieszczenia partnera rękoma ma natomiast kobieta.

Uwaga - penetracja w tej konfiguracji jest bardzo głęboka, penis może dotykać sklepienia pochwy. Z siłą doznań w parze niekiedy idzie jednak także bolesność, co jest jedną z niewątpliwych wad tej pozycji. Drugą – jest znaczne obciążenie dla mięśni i stawów.

Czy lotos jest pozycją wygodną?

Pozycja kwiat lotosu wygląda na niewygodną, a uchodzi za wygodną. Jak to możliwe? Wszystko zależy od punktu widzenia. W takim rodzaju zbliżenia świetnie będą się czuć osoby sprawne, rozciągnięte, o dobrej kondycji, często takie, które „kwiat lotosu” znają z jogi.

Gorzej rzecz wygląda w przypadku tych, którzy sprawnością nie grzeszą, albo najlepsze lata mają za sobą. Pozycja kwiat lotosu może się dla nich okazać zbyt wyczerpująca. Czy należy się jednak poddawać? Niekoniecznie?

Dowolność, jaką daje sztuka miłości, pozwala przecież cieszyć się swoją bliskością na różne sposoby – pozycja może być tylko jednym z wielu układów ciał w trakcie zbliżenia, w razie zmęczenia będąc zamienionym na inną pozycję.

Więcej z kateogrii: Seks
Przeczytaj artykuł
Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (opóźnienie ejakulacji)
Przeczytaj artykuł
Ciąża bez wytrysku - czy zapłodnienie jest możliwe? Czy można zajść w ciążę przez preejakulat?
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!
Podobne artykuły
Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (opóźnienie ejakulacji)
Ciąża bez wytrysku - czy zapłodnienie jest możliwe? Czy można zajść w ciążę przez preejakulat?
Jak doprowadzić się do orgazmu? - techniki, wskazówki
Jak podniecić faceta – co najbardziej podnieca facetów

Reklama

Może to Cię zainteresuje
Co pyli w lipcu 2021?
D-dimery: norma, badanie i wyniki. Przyczyny podwyższonych?
Udar słoneczny - ile trwa, objawy udaru cieplnego?
RDW CV - co znaczy wysokie lub niskie. Jaka jest norma?
Jaką dietę stosować podczas chemioterapii? Sprawdzamy!

Reklama