Miłość grecka – seks analny. Charakterystyka, porady

Miłość grecka jest po prostu seksem analnym. U jednych wywołuje niechęć, wręcz obrzydzenie, u innych – zachwyt. Miłość po grecku znana jest cywilizacji od stuleci. Umiejętnie, spokojnie i z wyczuciem przeprowadzony seks analny może zapewnić niezapomniane doznania. Z kolei brutalne i siłowe zbliżenie może wywołać ból i traumę do końca życia.
Seks analny
Źródło: 123RF

Spis treści

Co to jest miłość grecka?

Miłość grecka to inaczej seks analny. Ten rodzaj dostarczania i czerpania przyjemności fizycznej znany był ludziom już w starożytnej Grecji, stąd właśnie pochodzi nazwa tej formy zbliżenia dwóch osób. 

 Na czym polega miłość grecka?Wieki temu społeczeństwa nie były purytańsko nastawione do spraw seksu, cechowała je duża otwartość na cielesność i związane z nią doznania. Kontakt analny był często praktykowany, nie tylko podczas stosunków damsko-męskich, ale także w związkach między mężczyznami. Znana jest także ówczesna praktyka, która polegała na wprowadzeniu w świat intymny młodych mężczyzn właśnie poprzez seks analny. Partnerem młodego człowieka był z reguły dojrzały mężczyzna, którego nasienie w odbycie osoby odkrywającej miłosne arkana miało stanowić rytuał przejścia w męski świat.

W dzisiejszych czasach seks analny budzi kontrowersje. Przez wielu jest uznawany za domenę homoseksualistów, którzy wykorzystują odbyt partnera do uprawiania miłości. Nawet w odniesieniu do związku między kobietą i mężczyzną, miłość analna wywołuje na wielu twarzach grymas niesmaku. Warto jednak poznać tę formę zbliżenia bliżej, aby zdecydować czy odpowiada nam to w łóżku, czy nie.

Na czym polega miłość grecka?

Ogólnie wiadomo co to jest miłość grecka, ana czym polega? W miłości greckiej chodzi o wprowadzenie członka mężczyzny do odbytu kochanki, bądź kochanka. 

Osoba, która wchodzi w odbyt partnera powinna być bardzo delikatna i uważna. Musi na bieżąco reagować na sygnały wysyłane przez kochankę/kochanka, żeby nie zrobić jej/mu krzywdy. Warto stosować podczas tej praktyki miłośnej jak największą ilość lubrykanktu, po to by nawilżyć wejście do odbytu oraz sam odbyt. Ponadto istotna jest gra wstępna, zainicjowana przed seksem analnym, która powinna mieć na celu jak największe rozluźnienie mięśni zwieracza odbytu. 

Miłość po grecku w żadnym razie nie powinna być czynnością przypadkową, chcianą tylko przez jedną stronę, wymuszoną, bolesną, czy pospieszną. 

Seks analny może uprzyjemnić doznania sypialniane oraz wprowadzić do niej urozmaicenie, jednak nie może być stosowany na siłę, gwałtownie, bez przygotowania. Partnerzy powinni przedtem porozmawiać na ten temat i poznać wzajemne odczucia, przemyślenia, czy ewentualne obawy.

Reklama

Wady miłości greckiej

Oprócz korzyści występują także wady w uprawianiu miłości greckiej. Należą do nich m.in.:

  • przełamanie bariery wstydu, 
  • obawy przed bólem, 
  • niechęć spowodowana wyznawanymi zasadami moralnymi, etycznymi, kulturowymi, czy religijnymi.

Nieumiejętnie, zbyt szybko, bez poślizgu wprowadzany do odbytu członek może wywołać ogromny ból, spowodować wewnętrzne uszkodzenia, krwawienia odbytu, itp. Dlatego tak ważne w seksie analnym jest odpowiednie przygotowanie do tego zbliżenia.

Warto także mieć na uwadze to, że miłość po grecku może przyczynić się do zarażenia się chorobami wenerycznymi, HIV, czy do powstania infekcji intymnych. Należy stosować się do reguły, że jeśli partnerzy chcą uprawiać seks pochwowy po seksie analnym, mężczyzna musi dokładnie umyć po tym członka, albo zmienić prezerwatywę. Jeżeli natomiast podczas zbliżenia analnego były używane gadżety erotyczne, także trzeba wymienić je na inne lub dokładnie umyć.

Zalety miłości greckiej

Współcześnie wielu jest jednak fanów miłości greckiej. Zwolennicy tej techniki miłosnej twierdzą, że seks analny odświeża relacje sypialniane w związku, zwłaszcza u par, które współżyją ze sobą od wielu lat.

Podkreśla się również, iż doznania seksualne są olbrzymie, szczególnie jeśli para łączy seks analny z jednoczesnym pobudzaniem łechtaczki, warg sromowych oraz pochwy kobiety. Niektórzy kochankowie wykorzystują do seksu analnego sztuczne członki.

Miłość grecka – porady

Kochankowie, którzy decydują się na uprawianie seksu analnego powinni się do tego przygotować. Delikatność, nacisk na nawilżenie odbytu, reagowanie na reakcje partnera oraz spokój i danie sobie czasu z pewnością ułatwią wejście w ten szczególny rodzaj miłości.

Przed seksem analnym należy bezwzględnie zadbać o higienę intymną. Trzeba także pamiętać o umyciu członka oraz zabawek erotycznych używanych do miłości greckiej po tym stosunku.

Warto się zabezpieczać. Ta zasada dotyczy także seksu analnego. Prezerwatywa zapewni brak niespodzianek, jeśli chodzi o niechcianą ciążę (z odbytu do pochwy nie jest daleko, zatem nie warto ryzykować, szczególnie kiedy partnerzy naprzemiennie korzystają z walorów seksu analnego i waginalnego bez kondomu) oraz choroby przenoszone drogą płciową.

Czytaj również:

 

 

 

Oceń artykuł

(liczba ocen 17)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

<-- popup -->