Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗
Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗
Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗

Rezerwuj leki i produkty apteczne w prosty i wygodny sposób w aplikacji medme moja apteka

Masz e-receptę i czeka Cię maraton po aptekach? Szukasz różnych produktów aptecznych, ale nie wiesz, czy znajdziesz je w jednym miejscu? Stop! Ściągnij aplikację medme moja apteka, a w mgnieniu oka znajdziesz wszystko czego potrzebujesz. Szybko, prosto, wygodnie i bezpiecznie, rezerwuj leki oraz inne produkty i odbieraj je w wybranej przez siebie aptece.
Chora kobieta rezerwująca do odbiorów leki z apteki
Źródło: 123RF
W skrócie
 • Masz e-receptę i chcesz zarezerwować leki w aptece stacjonarnej? Pobierz aplikację medme moja apteka, a zrobisz to szybko, wygodnie, bezpiecznie i dyskretnie.
 • Biegasz od apteki do apteki w poszukiwaniu leku? Zostań w domu i sprawdź, gdzie dostępne są produkty, których potrzebujesz.
 • Chcesz wiedzieć, czy w pobliskiej aptece znajdziesz wszystkie produkty, które zalecił Ci lekarz? Zarezerwuj je w aplikacji, a możesz mieć pewność, że będą tam na Ciebie czekały.
Spis treści

Reklama

Szybko i wygodnie z medme moja apteka

Współczesna technologia ma nam ułatwiać życie, usprawniać codzienne funkcjonowanie i sprawiać, że mamy więcej czasu dla siebie i swoich bliskich. Dlatego coraz częściej wykorzystujemy Internet do robienia zakupów, zamawiania transportu, płacenia rachunków, czy umawiania wizyt lekarskich.    

A czy można sobie ułatwić drogę do realizacji recepty i kupowania produktów aptecznych? Tak. Czasem wystarczy smartfon, dostęp do Internetu… i odpowiednia aplikacja.    

Taka jest właśnie medme moja apteka, dzięki której możesz szybko znaleźć konkretne produkty w wybranej aptece, sprawdzić ich dostępność oraz ceny, a finalnie w prosty sposób je zarezerwować.    

Dzięki temu wygodnie, łatwo i bezpiecznie możesz dokonać rezerwacji leków, zarówno tych z e-recepty, jak i leków OTC (dostępnych bez recepty), czy produktów aptecznych, których akurat potrzebujesz.

To Ty wybierasz aptekę, która znajduje się w dogodnej dla Ciebie lokalizacji, a Twoja rezerwacja może być gotowa do odbioru nawet tego samego dnia.    

Co więcej, dzięki aplikacji masz pewność, że zarezerwowane przez Ciebie produkty są dostępne i będą na Ciebie czekać w wybranej aptece.

Reklama

Gdzie znaleźć i jak pobrać aplikację medme moja apteka?

Aplikacja medme moja apteka jest dostępna na wszystkich platformach internetowych i mobilnych oraz zaprojektowana na wszystkie przeglądarki. Oznacza to między innymi, że działa w oparciu o system operacyjny Android i iOS. A prościej?

Weź do ręki smartfona i uruchom sklep Google (Google Play) lub Apple (App Store) albo kliknij TUTAJ. Pobierz aplikację medme moja apteka, a po chwili znajdziesz ją na pulpicie swojego telefonu. To proces intuicyjny i całkowicie darmowy.

Warto przy tym pamiętać, że nasza aplikacja nie zajmuje dużo pamięci operacyjnej, dzięki czemu nie musisz się martwić o to, że jej działanie będzie dodatkowym obciążeniem dla Twojego smartfona.

Reklama

Jak działa medme moja apteka? Klikaj i rezerwuj produkty

Jesteś po wizycie u lekarza, masz listę zalecanych produktów, e-receptę, a może chcesz uzupełnić swoją apteczkę? Włącz aplikację medme moja apteka i do dzieła!

 Czym jest e-recepta? Od stycznia 2020 roku obowiązują w Polsce przepisy dotyczące wystawiania recept elektronicznych. Lekarz ma obowiązek wystawiać e-receptę, a wersja papierowa może być wystawiona tylko w konkretnych przypadkach.    

Forma elektroniczna jest wygodna, ekologiczna, a na dodatek… trudno ją zgubić. Co więcej, ułatwia rezerwację leków online. Jeśli masz przed sobą e-receptę, włącz aplikację medme moja apteka i postępuj zgodnie ze wskazówkami:

 • Wpisz w odpowiednie miejsce kod recepty i swój numer PESEL. Bez obaw, aplikacja posiada odpowiednie zabezpieczenia, dzięki którym Twoje dane są całkowicie bezpieczne.
 • Sprawdź, czy wybrana przez Ciebie apteka posiada produkty, które Cię interesują.
 • Po potwierdzeniu dostępności lub zapytania o zamówienie leków, możesz przystąpić do rezerwacji.

Co dalej? Gdy tylko Twoje produkty będą gotowe do odbioru otrzymasz specjalne powiadomienie. Wówczas pozostaje udać się do wskazanej apteki i kupić zarezerwowane produkty (pamiętaj: rezerwacja leków nie jest jednoznaczna z ich zakupem). W przypadku leków na receptę należy mieć przy sobie kod recepty oraz PESEL.    

Jeśli interesują Cię produkty dostępne bez recepty powyższa ścieżka będzie z oczywistych względów krótsza. Nie ma w tym przypadku potrzeby podawania jakichkolwiek danych w aplikacji, poza nazwą produktu.

Reklama

Dlaczego medme moja apteka?

Mnogość aplikacji, sklepów i witryn internetowych ma nam ułatwiać życie, ale często nie ułatwia wyboru konkretnego rozwiązania. Dlaczego zatem warto zdecydować się na aplikację medme moja apteka? Co zyskujesz? Przede wszystkim:

 • Innowacyjną aplikację, która pozwala zarezerwować produkty z e-recepty w wybranej aptece.
 • Informacje w czasie rzeczywistym o dostępności poszukiwanych produktów i ich cen.
 • Powiadomienia, dzięki którym nie musisz ciągle sprawdzać statusu swojej rezerwacji.
 • Dostęp do ponad 25 tysięcy produktów, w tym leków dostępnych na receptę, bez recepty i produktów aptecznych.
 • Intuicyjną obsługę, dzięki której seniorzy czy osoby mniej obyte z nowinkami technologicznymi, na pewno poradzą sobie ze ścieżką rezerwacji.
 • Bezpieczeństwo - aplikacja wyposażona jest we wszelkie nowoczesne systemy zabezpieczające Twoje dane personalne.
 • Dyskrecję, która sprawia, że nie musisz podawać „wstydliwych” nazw produktów w aptece. Wystarczy, że posłużysz się numerem zamówienia.
 • Brak dodatkowych opłat - usługa rezerwacji produktów w aplikacji jest bezpłatna.

Aplikacja medme moja apteka to również osobne narzędzie dla farmaceutów, które służy do obsługi oraz zarządzania rezerwacjami pacjenta. Dzięki prostemu i intuicyjnemu panelowi pozwala na sprawną komunikację farmaceuty z pacjentem.

Andrzej Boratyński
Artykuł napisany przez
Andrzej Boratyński
Absolwent historii oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim. W Medme.pl od 2017 roku, jest odpowiedzialny za rozwój serwisu i zwiększanie popularności wśród internautów.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Leki
Leki mukolityczne - działanie i przykłady. Na co pomagają?
Ampułki z lekami mukolitycznymi
Astaksantyna - działanie, właściwości i skutki uboczne. Na co pomaga i która jest najlepsza?
Czerwone kapsułki z astaksantyną na drewnianej łyżce
Jak połknąć tabletkę – dużą i kapsułkę. Jak się nauczyć?
Mężczyzna połyka tabletkę
Podobne artykuły
Leki na receptę na tle samolotu
Leki w bagażu podręcznym i rejestrowanym - czy można przewozić? Jak i które?
Syrop na owsiki
Lek na owsiki - na receptę i bez recepty. Jak długo trwa leczenie?
Dzbanek do płukania zatok
Sól fizjologiczna do nosa - działanie. Sprawdź, kiedy po nią sięgać i jak ją stosować
Kobieta wydmuchuje nos po zastosowaniu antybiotyku na zatoki
Antybiotyk na zatoki - jaki wybrać, kiedy zaczyna działać i ile brać?
Owoc grejpftur oraz tabletki
Grejpfrut a leki - jakie leki wchodzą w interakcję z grejpfrutem?

Reklama


Jak się uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi?
Sprawdź!