Parnter serwisu:

Wyprawka do szpitala dla mamy i dziecka. Co spakować? [EBOOK]

Jak najlepiej przygotować się do dnia porodu? Co spakować do torby do szpitala, czego nie może w niej zabraknąć, a z czego możemy zrezygnować? Jak przygotować plan porodu i co w nim uwzględnić? W jakie sprzęty warto zainwestować kompletując wyprawkę dla niemowlaka? Aby nieco przybliżyć wcześniej wspomniane tematy przygotowaliśmy dla Was darmowego E-booka, w którym staramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania.
wyprawka do szpitala
Źródło: 123RF
 

Wyprawka do szpitala dla mamy i dziecka i to co się niej znajdzie jest niezwykle ważne w dniu porodu, dlatego najlepiej jeśli zaczniemy pakowanie torby do szpitala kilka tygodni przed planowanym terminem porodu. Będziemy mieć wtedy pewność, że zabierzemy wszystkie potrzebne rzeczy i zdążymy na czas.

Na liście rzeczy, które musimy ze sobą zabrać do szpitala oprócz tak standardowych jak koszula do porodu, szlafrok, czy ubranka dla noworodka, warto uwzględnić także plan porodu, który przygotujemy wcześniej i zestaw pobraniowy jeśli zdecydowaliśmy się na bankowanie krwi pępowinowej.

Co jeszcze zabrać do szpitala i o czym pamiętać przed porodem? Mamy nadzieję, że e-book „Wyprawka do szpitala dla mamy i dziecka. Co zabrać ze sobą do szpitala?” pomoże przyszłym rodzicom w pakowaniu. O konsultację każdego z artykułu poprosiliśmy lekarza Mateusza Kowalczyka z Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego Kolińskiego z Łodzi.

Zachęcamy też do przeczytania materiału na temat bankowania krwi pępowinowej i związanych z tym korzyści, artykuł powstał wspólnie z naszym partnerem Polskim Bankiem Komórek Macierzystych. Krew pępowinowa zawiera komórki macierzyste, które w razie wystąpienia wielu chorób mogą być wykorzystane przez lekarzy niczym lek do leczenia. Komórki macierzyste mają wyjątkowe zdolności do namnażania się i przekształcania się w komórki wyspecjalizowane, czyli zdolne do tworzenia tkanek. Zabezpieczenie krwi pępowinowej to najpiękniejszy prezent, jaki możemy podarować naszemu dziecku.

Aby pobrać ebooka za darmo, wypełnij poniższy formularz: 

Oceń artykuł

(liczba ocen 16)

Pytanie: Ile przeznaczył/abyś na bankowanie krwi pępowinowej w ciągu roku?

  0 zł

  do 1500 zł

  do 2500 zł

  do 4000 zł

Patronem sondy jest Polski Bank Komórek Macierzystych