Reklama
Co to są kulki gejszy?
Kulki gejszy są gadżetami erotycznymi, służącymi do stymulacji waginalnej i analnej. Urozmaicają współżycie, doskonale sprawdzają się w czasie gry wstępnej oraz masturbacji. Znajdują też zastosowanie medyczne w terapii zaburzeń związanych z osłabieniem mięśni dna miednicy. Wzorowane są na prostych urządzeniach opracowanych w IV wieku w Japonii i używanych przez młode gejsze do wzmocnienia pochwy.
Klasyczne zestawy składają się z dwóch kulek o zróżnicowanej wielkości i wadze, współcześnie jednak wytwarza się je w wielu wariantach – zarówno z jednym lub dwoma elementami, jak też zdecydowanie większą ich liczbą. Różna jest też budowa samych kulek i materiały, z jakich są wykonane, co przekłada się na możliwości ich zastosowania w praktyce.
Reklama
Kulki dopochwowe (waginalne)
Tradycyjne kulki dopochwowe z powodzeniem mogą zostać wykorzystane w czasie erotycznych gier – w parach lub solo. Wiele kobiet jest wrażliwych na ten właśnie rodzaj stymulacji pochwy, a umiejętne użycie kulek może nawet doprowadzić do orgazmu.
To jednak nie jedyne zastosowanie, jakie znajdują kulki gejszy. Można ich używać także do wzmocnienia mięśni dna miednicy, które odpowiadają między innymi za elastyczność pochwy, czy intensywność orgazmów. Dzięki temu ten niepozornie wyglądający gadżet korzystnie wpływa na jakość zbliżeń intymnych, zapewniając partnerom jeszcze więcej przyjemności i bliskości.
Reklama
Kulki gejszy dla mężczyzn i kobiet (analne)
Dostępne są także kulki gejszy dla mężczyzn i kobiet, przeznaczone do użytku analnego, czyli penetracji odbytu. Zazwyczaj zbudowane są z większej ilości połączonych ze sobą elementów, dlatego często nazywane są koralikami. Poszczególne kulki mają różne rozmiary, od najmniejszego do największego, co pozwala optymalnie dostosować stymulację od możliwości i ograniczeń swojego ciała.
Reklama
Kulki gejszy silikonowe, metalowe, wibrujące, progresywne
Istnie wiele odmian tego typu akcesoriów erotycznych. Ze względu na użyty materiał, wymienić można:
- kulki gejszy silikonowe - miękkie w dotyku, szybko się rozgrzewają, dostosowując do temperatury środowiska, w którym się znajdą. Są też łatwe w utrzymaniu;
- Kulki metalowe, które wykazują się innymi właściwościami w użytkowaniu – są twarde i chłodne w pierwszym kontakcie.
Jeśli chodzi o budowę i mechanizm działania, dostępne są:
- kulki gejszy progresywne – w zestawie znajdują się piłeczki o różnej wielkości i wadze, przeznaczone do stymulacji w czasie gry wstępnej i masturbacji. Mogą one też być wykorzystywane do ćwiczeń wzmacniających mięśnie okalające pochwę;
- kulki biofeedback, wyróżniające się zdecydowanie bardziej skomplikowaną budową. Wewnątrz większych kulek, znajdują się mniejsze. Na skutek ruchu wzajemnie obijają się one o siebie, powodując niewielkie drgania. Mechanizm ten wykorzystywany jest do treningu mięśni Kegla
- Kulki wibrujące na pilota, napędzane silniczkiem, działaniem przypominające wibrator, zapewniające silną i bezpośrednią stymulację.
Reklama
Jak włożyć kulki gejszy?
Jak włożyć kulki gejszy? Instrukcja obsługi tego typu urządzeń jest stosunkowo prosta. Dopochwowe aplikuje się podobnie jak tampon, w pozycji stojącej lub siedzącej z lekko uniesionymi biodrami. Głębiej położona piłeczka powinna się znajdować w pobliżu ujścia szyjki macicy, druga zaś około 2-3 centymetrów od wejścia do pochwy. Do ich wyciągnięcia posłuży sznurek zakończony niewielkim uchwytem.
Jeśli chodzi o kulki analne – przy ich aplikacji należy postępować ostrożnie, delikatnie, bez pośpiechu, wprowadzając do odbytu coraz to większe piłeczki. Szczególnie w tym przypadku zalecane jest używanie lubrykantu.
Zobacz nasz redakcyjny test feromonów:
Reklama
Jak używać kulki gejszy?
Jeśli chodzi o zastosowanie czysto seksualne, po umieszczeniu kulek w pochwie lub odbycie, należy próbować delikatnie je uciskać, co powodować będzie subtelną stymulację określonych miejsc. Można też wykonywać ruchy miednicą, na boki, w przód i tył.
W sytuacji natomiast, gdy gadżet ten jest wykorzystywany do ćwiczeń mięśni Kegla, zaleca się swobodne chodzenie i wykonywanie codziennych czynności – pożądany efekt zostanie osiągnięty dzięki wibracjom, w które wpadają piłeczki. Warto w takiej sytuacji pamiętać, by trening zaczynać od kulek większych i lżejszych, które są łatwiejsze do utrzymania, natomiast po wzmocnieniu mięśni, lepiej w tej roli sprawdzają się mniejsze i cięższe.
Co ważne, nie używa się kulek gejszy w ciąży, a to ze względu na silne obciążenie okolicznych struktur przez płód, a także niepożądane, nadmierne usztywnienie mięśni przed zbliżającym się porodem.