Łechtaczka - gdzie się znajduje? Stymulacja łechtaczki

Łechtaczka to narząd – służy on bowiem jedynie wyłącznie kobiecej przyjemności. Pobudzanie łechtaczki jest bardzo ważnym elementem stosunku dla zdecydowanej większość kobiet. Co to jest łechtaczka i co dokładnie warto o niej wiedzieć?
Gdzie jest łechtaczka?
Źródło: 123RF
Spis treści

Łechtaczka u kobiety

Co to jest łechtaczka? To narząd, któremu niegdyś nie poświęcano zbyt wiele uwagi. Jeśli w ogóle, robili to jedynie badacze płci męskiej. Hipokrates niesłusznie twierdził, że clitoris (łacińska nazwa łechtaczki) bierze udział w reprodukcji. Dopiero w XVI wieku kolejni naukowcy zaprzeczyli tej tezie, w średniowieczu bowiem istnienie łechtaczki ignorowano. W kolejnych stuleciach zaczęły pojawiać się pierwsze ilustracje clitoris, a także nieco bardziej precyzyjne opisy tego narządu. Może się to wydawać szokujące, ale prawdziwie drobiazgowe badania nad budową i funkcjami łechtaczki przeprowadziła zaledwie 20 lat temu australijska urolog Helen O’Connel wraz ze swoim zespołem. W wydanym w latach 40. XX wieku w Stanach Zjednoczonych słynnym podręczniku anatomii Greya łechtaczka nie została nawet wymieniona.

Łechtaczka u kobiety to narząd, który nie choruje i w zasadzie się nie starzeje. Od momentu osiągnięcia przez kobietę dojrzałości płciowej nie zmienia on swojego wyglądu. Dlaczego łechtaczka jest tak ważnym narządem dla kobiety? Odpowiedź jest prosta: około 75-80% kobiet zawdzięcza orgazm właśnie pieszczeniu łechtaczki. Wbrew powszechnemu przekonaniu, widoczny u szczytu warg sromowych „guziczek” to nie cała clitoris, a jedynie jej fragment. Cała łechtaczka ma bowiem około 6 centymetrów. Swoim wyglądem przypomina odwróconą literę Y. Zaczyna się właśnie w tym małym punkciku u szczytu warg sromowych, skąd rozgałęzia się na dwie strony pochwy i biegnie w dół, w głąb miednicy.

Budowa łechtaczki

Obie „odnogi” łechtaczki zbudowane są z ciała jamistego. Gdy kobieta jest podniecona, wypełnia się ono krwią, nabrzmiewa i twardnieje. Clitoris bywa nazywana męskim penisem ze względu na silne unerwienie oraz fakt, że i łechtaczka i penis twardnieją wskutek podniecenia, jednak clitoris jest zdecydowanie bardziej wrażliwa na bodźce niż główka penisa. Co ciekawe, penis i łechtaczka rozwijają się z tego samego elementu, zwanego guzkiem płciowym. Dopiero po 12. tygodniu życia płodu ewoluuje on w męskie lub żeńskie narządy. W budowie łechtaczki stosuje się także „męskie” nazwy. Ów „guziczek” w łechtaczce w nomenklaturze medycznej to żołądź.

Gdzie jest łechtaczka?

Gdzie znajduje się łechtaczka? Jest ona pomiędzy wargami sromowymi, powyżej wejścia do pochwyPod wpływem delikatnego ucisku lub masowania tego rejonu, łatwo można wyczuć ją pod palcami. Z naciskiem nie należy jednak przesadzać. Znacznie lepszy jest umiarkowanie nasilony lub wręcz delikatny dotyk. Co ciekawe, po osiągnięciu jednej erekcji, łechtaczka jest gotowa na drugą, która może nastąpić nawet po kilkunastu sekundach. Dziś nie odróżnia się jednak orgazmu łechtaczkowego od pochwowego, tak jak robił to Zygmunt Freud. Ginekolodzy są zdania, że orgazm jest jeden, ale istnieją różne drogi do niego prowadzące. Czy przez pobudzanie łechtaczki, drażnienie sutków czy penetrację pochwy – w przypadku osiągnięcia orgazmu wszystkie narządy kobiety reagują tak samo.

Masaż łechtaczki

Jak pieścić łechtaczkę? Stymulacja łechtaczki nie jest najprostszą sprawą i niewielu mężczyzn wie jak robić to właściwie. Tu nie wystarczy zwykłe pocieranie bez wyczucia. Oprócz tego, częstym błędem, jaki podczas pieszczenia łechtaczki popełniają mężczyźni, jest "gubienie" łechtaczki. Podczas podniecenia łechtaczka ulega bowiem podniesieniu, a potem się zmniejsza, dlatego partner może odnieść wrażenie, że clitoris gdzieś „ucieka”. Jak zatem wykonać masaż łechtaczki prawidłowo?

Pieszczenie łechtaczki podczas stosunku

Na początku warto całą dłonią pobudzać wzgórek łonowy, potem dopiero jednym palcem łechtaczkę. Pocierajmy ją lekko, dopiero potem mocniej, jednocześnie obserwując reakcje kobiety – niektóre panie wolą, gdy oprócz łechtaczki masuje się również wargi sromowe. Sposób stymulacji dobrze jest zmieniać nie tyko pod kątem natężenia, ale też kierunku. Spróbujmy zastosować ruchy z góry do dołu, z dołu do góry oraz ruchy boczne i obrotowe. Wyjątkowe doznania zapewnią pieszczoty oralne. Z pewnością doprowadzą one partnerkę do stanu, jakim jest erekcja łechtaczki. Pieszczenie łechtaczki podczas stosunku również może przyspieszyć orgazm. Warto wówczas wybrać taką pozycję, by stymulacja była wygodna dla obu partnerów, np. boczną, na pieska lub na jeźdźca.

Zobacz także:

Więcej z kateogrii: Seks
Przeczytaj artykuł
Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (opóźnienie ejakulacji)
Przeczytaj artykuł
Ciąża bez wytrysku - czy zapłodnienie jest możliwe? Czy można zajść w ciążę przez preejakulat?
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!
Podobne artykuły
Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (opóźnienie ejakulacji)
Ciąża bez wytrysku - czy zapłodnienie jest możliwe? Czy można zajść w ciążę przez preejakulat?
Jak doprowadzić się do orgazmu? - techniki, wskazówki
Jak podniecić faceta – co najbardziej podnieca facetów

Reklama

Może to Cię zainteresuje
Co pyli w lipcu 2021?
D-dimery: norma, badanie i wyniki. Przyczyny podwyższonych?
Udar słoneczny - ile trwa, objawy udaru cieplnego?
RDW CV - co znaczy wysokie lub niskie. Jaka jest norma?
Jaką dietę stosować podczas chemioterapii? Sprawdzamy!

Reklama