Gry erotyczne - rodzaje. Jak wybrać ciekawe dla dorosłych?

Gry erotyczne to moc wrażeń i duża doza niepewności. Skutecznie podnoszą temperaturę w sypialni, zbliżają, dostarczają nowych doznań, pozwalają przełamywać bariery i spełniać najskrytsze fantazje.
Gra erotyczna dla par
Źródło: 123RF
  • Gry erotyczne służą pobudzeniu partnerów, mogą być wykorzystywane do planowania aktywności seksualnej, albo w czasie gry wstępnej.
  • Większość gier erotycznych wykorzystuje element niespodzianki niepewności. Intymne zadania, z którymi mierzą się gracze, zazwyczaj mają charakter losowy.
  • Dostępne są takie gry erotyczne, jak planszówki, karty, kości, zestawy akcesoriów i wiele innych.
SPRAWDŹ TEŻ: Otwarty związek - co to jest i na czym polega?
Spis treści

Czym są gry erotyczne?

Gry erotyczne urozmaicają życie seksualne – mogą być doskonałym remedium na nudę i rutynę codziennej rzeczywistości, wprowadzając do sypialnie dużą dawkę pikanterii i nieprzewidywalności. Z powodzeniem mogą zostać wykorzystane po to, by rozbudzić ochotę na seks, a także później, w czasie gry wstępnej.

Gry erotyczne pomagają budować bliskość, intymność i wzajemne zaufanie między partnerami. To także doskonałe narzędzie do tego, by lepiej poznać swoje fantazje erotyczne, wszelkie skrywane marzenia. I oczywiście – zrealizować je.

Istnieją dziesiątki różnego typu zabaw o charakterze romantycznym lub erotycznym. Część z nich to autentyczne gry – planszowe czy karciane, ale też w tym kontekście wspomnieć można o wykorzystaniu akcesoriów erotycznych, inscenizacjach, odgrywaniu ról i scen, przebieraniu się i wszelkiego rodzaju urozmaiceniach, które łamią schematy, wykraczają poza utarte ścieżki. Zobacz zatem, jak doskonale można się bawić w łóżku.

Gry planszowe erotyczne

Planszówki przeżywają dziś prawdziwy renesans, a wśród tysięcy propozycji, są także gry o jawnie erotycznym podtekście. Na przykład mała ruletka, której każdy obrót przynosi nowe, fascynujące wyzwanie. Ten niepozorny gadżet pozwala kochankom poznać nowe doznania, pełne zaskakujących zwrotów akcji.

Tego typu planszowe gry erotyczne oraz inne, podobne, wykorzystują naturalną skłonność do ekscytacji tym, co niewiadome, zaskakujące, losowe. A przy okazji pomagają przekroczyć granice, być może dotąd nieprzekraczalne.

Mogą więc stanowić motywację do aktywności, na które od dawna mieliście ochotę, ale zawsze brakowało wam odwagi. Albo takich, o których nawet nie myśleliście, a które mogą się okazać właśnie tym, czego wam potrzeba, by na nowo rozniecić ogień w sypialni.

Karty do gry erotycznej

Inną opcją są karty do gry erotycznej. Także i w tym przypadku kluczowy jest element zaskoczenia, niepewności, niespodzianki. Wybierając tego typu zabawę, zmierzycie się z różnymi zadaniami.

Ciekawym przykładem są karty, które wskazują temat fantazji erotycznych, którymi podzielicie się z partnerem, albo większą grupą osób, wszak nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby lekko pikantnego charakteru nabrało spotkanie w szerszym gronie.

W ten sposób odnajdziecie się w świecie perwersji albo zagracie w pokera w stylu kamasutra. Zabawki tego typu wprowadzają doskonały nastrój i umiejętnie budują napięcie seksualne.

Kości do gry erotycznej

A może masz ochotę „wylosować” pozycję, w jakiej będziecie się kochać, zdając się na kości? W ten sam sposób los może za was zdecydować, co będziecie robić w czasie gry wstępnej – czuły dotyk, namiętne całowanie, a może miłość francuska

Kości do gry erotycznej występują w bardzo wielu odmianach. Mogą być 6-boczne, ale też 12-boczne, tak by dawać jeszcze więcej opcji. Niekiedy zestawy zawierają kilka kości, pozwalających wylosować nie tylko to, co będziecie robić, ale też gdzie ma się to wydarzyć. Niektóre z tego typu rekwizytów są podświetlane (fluorescencyjne), co umożliwia grę w całkowitych ciemnościach.

Gry i zabawy erotyczne typu BDSM

Do gier i zabaw erotycznych doskonale nadają się zestawy gadżetów. Często są one skomponowane tematycznie. Dużo tego typu akcesoriów nawiązuje do fascynacji praktykami BDSM (dominacja – uległość). Znajdziecie więc w nich pejcze, kajdanki, liny do pętania i podwieszania, opaski na oczy, obroże czy pióra do łaskotania.

Wszystko to pozwoli odegrać sceny, w których jedno z was będzie epatować władzą, a drugie posłusznie spełniać jego najskrytsze fantazje. Niewątpliwie więc jest to propozycja dla osób, które nie boją się przekraczać daleko posuniętych granic.

Należy pamiętać, że wszystkie elementy łóżkowych igraszek muszą być akceptowane przez partnerów.

Gry erotyczne dla dorosłych z użyciem wibratora

Akcesoria erotyczne, takie jak wibratory i dilda, wciąż jeszcze są kojarzone w powszechnym odbiorze z masturbacją. Jednak z powodzeniem można je wykorzystać w czasie gry wstępnej, albo do całkowitego zaspokojenia partnerki lub partnera.

Penetracja za pomocą wibratora łechtaczkowego albo analnego może być fascynującym doznaniem i paradoksalnie – doświadczeniem bardzo zbliżającym partnerów do siebie. Należy pamiętać, że gry erotyczne dla dorosłych z użyciem wibratora i innych akcesoriów, stają się coraz bardziej powszechną, akceptowaną a nawet pożądaną formą aktywności seksualnej.

Gry erotyczne przeglądarkowe

Istnieją też gry erotyczne przeglądarkowe, czyli dostępne on-line. Są to gry elektroniczne, w które można zagrać przez Internet, nie one wymagają pobierania ani instalowania w komputerach czy na smartfonach. Dzięki temu zapewniają większą dyskrecję.

Mają one różny charakter, jednak zawsze przeznaczone są wyłącznie dla odbiorców po ukończeniu 18 roku życia. W tego typu gry można grać we dwoje, choć w praktyce najczęściej użytkowane są w samotności, zazwyczaj w celu pobudzenia seksualnego i stymulacji praktyk autoerotycznych.

Artykuł zawiera lokowanie produktu

Czytaj również
Artykuł napisany przez
Piotr  Brzózka
Piotr Brzózka
Dziennikarz, autor tysięcy publikacji o tematyce ekonomicznej, politycznej, społecznej oraz medycznej. Przez 15 lat związany z Dziennikiem Łódzkim i Polska TheTimes. Z wykształcenia socjolog stosunków politycznych, absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Po godzinach fotografuje, projektuje, maluje, tworzy muzykę.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii: Seks
Przeczytaj artykuł
Dwa dni w przedszkolu i infekcja gotowa. Dlaczego dzieci tak często chorują?
Przeczytaj artykuł
Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (opóźnienie ejakulacji)
Podobne artykuły
Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (opóźnienie ejakulacji)
Ciąża bez wytrysku - czy zapłodnienie w ten sposób jest możliwe?
Jak doprowadzić się do orgazmu - czy to możliwe bez dotykania?
Jak podniecić mężczyznę - słowami, dotykiem, na odległość

Reklama

Może to Cię zainteresuje
Gorączka u niemowlaka - jak ją zbić, kiedy pójść do lekarza?
Dreszcze – co to są? Przyczyny i objawy
Choroba Creutzfeldta-Jakoba - na czym polega? Objawy
Rumień wielopostaciowy – leczenie. Czy jest zaraźliwy?
Nadmiar testosteronu u kobiet - co oznacza?

Reklama