Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗
Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗
Pierwszy w historii zabieg, który przywrócił słuch. Trwał 16 minut. Sprawdź❗

Żel intymny - nawilżający dla mężczyzn i kobiet

Żel intymny to produkt nawilżający, którego zadaniem jest ochrona przed otarciami oraz uszkodzeniami wrażliwej skóry okolic intymnych, a także stymulowanie partnerów i zapewnienie przyjemniejszych oraz bardziej intensywnych doznań. Jakie są rodzaje żeli intymnych?
żel intymny
Źródło: 123RF
Spis treści

Reklama

Żel intymny - rodzaje

Żele intymne należy podzielić na dwie grupy - produkty nawilżające stosowane podczas stosunku seksualnego oraz produkty medyczne, których zadaniem jest przywrócenie pochwie odpowiedniego pH i równowagi mikroflory bakteryjnej. W tekście przedstawiamy i opisujemy żele intymne przeznaczone do kontaktu seksualnego.

Żel intymny:

  • chroni przed otarciami
  • zapobiega podrażnieniom naskórka
  • potęguje doznania
  • może być stosowany do masażu
  • jest zalecany dla kobiet z suchością pochwy oraz dla par, które chcą urozmaicić życie seksualne.

Reklama

Żel intymny nawilżający

Podstawową rolą żeli intymnych jest nawilżenie, które chroni narządy płciowe przed otarciami oraz uszkodzeniami naskórka. Nawilżający żel intymny można stosować podczas stosunku seksualnego oraz do masażu. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na skład preparatu - najbardziej bezpieczne dla wrażliwej skóry okolic intymnych są żele intymne na bazie wody, które często są dodatkowo hypoalergiczne.

Na rynku dostępne są także żele intymne z silikonem, przed zastosowaniem których warto wykonać próbę alergiczną. Takie żele są bardziej odporne na wodę, więc można ich używać także pod prysznicem czy w kąpieli; producenci zalecają wybór żelu intymnego z silikonem do stosunku analnego.

https://youtu.be/1c_jjfjMYLY

Reklama

Żel intymny potęgujący doznania

Lubrykanty, które opisane są jako potęgujące doznania, zawierają w swoim składzie dodatkowe substancje, które pobudzają skórę w określony sposób. Wśród takich żeli można wyróżnić:

  • Żel intymny rozgrzewający - wywołuje uczucie przyjemnego ciepła w miejscach, na których zostaje rozprowadzony dzięki czemu stymuluje partnerów; taki żel świetnie sprawdzi się również do masażu, ponieważ przyjemnie rozluźnia i relaksuje.
  • Żel intymny chłodzący  - w czasie upałów delikatny chłód może pobudzać zmysły i zachęcać do zbliżenia. Żele tego rodzaju zazwyczaj są sprzedawane w błękitnych lub jasnoszarych opakowaniach, kojarzących się z powiewem świeżości.
  • Żel intymny jadalny - żele intymne smakowe to szeroka grupa produktów o różnych wariantach; takie żele mogą być stosowane do gry wstępnej połączonej z kontaktem oralnym. W niewielkiej ilości nie szkodzą organizmowi, należy jednak pamiętać, że żel intymny jadalny nie jest produktem spożywczym.

Reklama

Żel intymny ułatwiający zajście w ciążę

Pary, które starają się o dziecko mogą zaopatrzyć się w żel intymny ułatwiający zapłodnienie - produkt przypomina śluz wydzielany przez pochwę, który ułatwia plemnikom przemieszczanie się; dzięki temu zwiększa się szansa na zajście w ciążę. Produkty tego rodzaju są dostępne w aptekach.

Reklama

Żel intymny dla mężczyzn

Mężczyźni sięgają po żele intymne nie tylko po to, aby urozmaicić życie seksualne swoje i partnerki. Takie produkty ułatwiają masturbację, szybciej doprowadzają do orgazmu, a przede wszystkim chronią przed nieprzyjemnymi otarciami.

Reklama

Żel intymny dla kobiet

Producenci żeli intymnych oferują także produkty dedykowane kobietom. Panie otrzymują żele stymulujące, wywołujące delikatne mrowienie i uczucie ciepła, które ułatwiają osiągnięcie orgazmu.

Takie żele mają zazwyczaj pH zbliżone do pH pochwy, czasem są wzbogacone o dodatkowe, naturalne substancje pielęgnacyjne np. aloes lub rumianek.

Reklama

Żel intymny w ciąży

Niektóre panie w czasie ciąży borykają się z suchością pochwy - nie jest to nic groźnego, ani nietypowego. Aby uniknąć podrażnień w czasie stosunku należy stosować środki nawilżające, w tym żele intymne nawilżające np. na bazie wody. Warto jednak dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania i zwrócić uwagę na przeciwwskazania.

Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do apteki i poproszenie farmaceuty o polecenie odpowiedniego produktu. Żele intymne dla kobiet w ciąży są to często nawilżające żele intymne z kwasem mlekowym często wzbogacone kwasem mlekowym, który korzystnie wpływa na mikroflorę pochwy.

Żel intymny - jak używać?

Jak stosować żel intymny? Należy go rozprowadzić na wybranych miejscach na ciele; można go stosować do relaksacyjnego masażu oraz stosunku płciowego; żele intymne są dostępne w wielu wariantach - smakowych, zapachowych, potęgujących doznania, a nawet ułatwiających zajście w ciążę.

Do czego służy żel intymny?

Stosowanie żelu intymnego to konieczność przy występowaniu suchości pochwy - przypadłości, która dotyka coraz więcej kobiet. Suchość pochwy może być spowodowana kuracją hormonalną, antybiotykoterapią lub przewlekłym stresem. Lubrykant nawilża, chroniąc przed podrażnieniami, oraz dodatkowo stymuluje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj również
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Podobne artykuły
Wibrator dla kobiet
Jak używać wibratora? Rodzaje i sposoby korzystania
Wibrator dla kobiet
Pierwszy wibrator w życiu. Jak wybrać pierwszy gadżet erotyczny?
Żel intymny - nawilżający dla mężczyzn i kobiet
Kostki do gry erotycznej
Gry erotyczne - rodzaje. Jak wybrać ciekawe dla dorosłych?
Zestaw prezentowy na Walentynki
Zestaw prezentowy - dla niej i dla niego. Jak wybrać?

Reklama


Jak się uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi?
Sprawdź!