Znajdź lek

Elocom

Spis treści

Działanie

Preparat do stosowania miejscowego zawierający glikokortykosteroid o silnym działaniu przeciwzapalnym, przeciwświądowym i obkurczającym naczynia krwionośne. Po podaniu miejscowym, po 8-godzinnym kontakcie preparatu ze skórą, do krwiobiegu wchłania się ok. 0,7% furoinianu mometazonu z maści i ok. 0,4% z kremu.

Wskazania

Łagodzenie objawów zapalnych i świądu w reagujących na leczenie glikokortykosteroidami dermatozach, takich jak łuszczyca i atopowe zapalenie skóry. Płyn jest wskazany do stosowania na owłosioną skórę głowy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, inne kortykosteroidy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Trądzik pospolity. Trądzik różowaty. Zanik skóry. Zapalenie skóry wokół ust. Zakażenia bakteryjne (np. liszajec, ropne zapalenie skóry), wirusowe (np. opryszczka zwykła, półpasiec i ospa wietrzna, brodawki zwykłe, kłykciny kończyste, mięczak zakaźny), pasożytnicze i grzybicze skóry (np. wywołane przez dermatofity lub drożdżaki). Odczyny poszczepienne. Gruźlica skóry. Kiłowe zmiany skórne. Świąd okolicy odbytu i narządów płciowych. Pieluszkowe zapalenie skóry. Nie stosować na skórę uszkodzoną i pokrytą owrzodzeniami skórę.