Neospasmina

Spis treści

Neospasmina - Skład

100 g preparatu zawiera: 18 g wyciągu płynnego złożonego z owoców głogu oraz korzenia kozłka lekarskiego. Preparat zawiera etanol i sacharozę.

Neospasmina - Działanie

Preparat roślinny tradycyjnie stosowany w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Preparat wykazuje łagodne działanie uspokajające oraz ułatwiające zasypianie.

Reklama

Neospasmina - Wskazania

Preparat stosowany pomocniczo w leczeniu zaburzeń nerwowych (takich jak: łagodne stany napięcia nerwowego i uczucia niepokoju) oraz w przypadku trudności z zasypianiem.

Neospasmina - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Neospasmina - Ostrzeżenia

Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat nie jest zalecane. U dzieci 6-12 lat i młodzieży, preparat należy stosować wyłącznie pod kontrolą lekarza. Preparat zawiera do10% (V/V) etanolu tzn. do 790 mg etanolu na dawkę (10 ml syropu), co jest równoważne 20 ml piwa, 8,4 ml wina na dawkę syropu. Ze względu na zawartość alkoholu należy zachować ostrożność podczas stosowania u kobiet ciężarnych lub karmiących piersią, dzieci i u osób z grup wysokiego ryzyka (pacjenci z chorobami wątroby lub z padaczką). Preparat szkodliwy dla osób z chorobą alkoholową. Nie stosować u pacjentów z uszkodzeniem mózgu i chorobami psychicznymi. 15 ml syropu zawiera 9,9 g sacharozy, nie należy stosować u pacjentów z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Neospasmina - Ciąża

Nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Neospasmina - Efekty uboczne

Częstość nieznana: dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (np. nudności, skurcze brzucha).

Neospasmina - Interakcje

Jednoczesne stosowanie z syntetycznymi środkami uspakajającymi nie jest zalecane.

Neospasmina - Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: <u>pomocniczo w leczeniu zaburzeń nerwowych (np. łagodne stany napięcia i uczucia niepokoju)</u>: dawka jednorazowa 10 ml (co odpowiada 12,5g) syropu stosować 2-3razy na dobę; <u>pomocniczo w leczeniu trudności z zasypianiem:</u> dawka jednorazowa 15ml (co odpowiada 18,8g) syropu 0,5-1 h przed snem. Maks. dawka dobowa: 4 jednorazowe dawki (40 ml). Dzieci i młodzież poniżej 18lat: stosowanie nie jest zalecane. Jeśli objawy się utrzymują, należy skonsultować się z lekarzem.

Neospasmina - Uwagi

Preparat może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Po zastosowaniu preparatu, nie powinno się prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn. Preparat zawiera do 10% (V/V) etanolu. Dawka jednorazowa 10 ml zawiera 790 mg alkoholu.

Pharmindex
<-- popup -->