Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗
Grill czy ognisko? Co jest zdrowsze? Sprawdź❗

Neospasmina

Spis treści

Reklama

Neospasmina - skład

100 g preparatu zawiera: 18 g wyciągu płynnego złożonego z owoców głogu oraz korzenia kozłka lekarskiego. Preparat zawiera etanol, benzoesan sodu i sacharozę.

Neospasmina - działanie

Preparat roślinny tradycyjnie stosowany w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Preparat wykazuje łagodne działanie uspokajające oraz ułatwiające zasypianie.

                          suplement diety
TriSen Night Complex
TriSen Night Complex to suplement diety opracowany z myślą o osobach pragnących polepszyć swój sen. Zawiera melatoninę ułatwiającą zasypianie oraz witamin z grypy B i magnez, które przyczyniają się do złagodzenia uczucia zmęczenia. Dla Twojej wygody składniki zamknęliśmy w postaci wygodnej saszetki do spożycia 30min przed snem.

TriSen Night Complex – potrójna moc!
  • 1 mg melatoniny w każdej saszetce.
  • Magnez + witaminy z grupy B (B3, B5, B6, B12).
  • Dodatek tryptofanu.
REKLAMA

Neospasmina - wskazania

Preparat stosowany pomocniczo w leczeniu zaburzeń nerwowych (takich jak: łagodne stany napięcia nerwowego i uczucia niepokoju) oraz w przypadku trudności z zasypianiem.

Reklama

Neospasmina - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Neospasmina - ostrzeżenia

Nie stosować u pacjentów z uszkodzeniem mózgu i chorobami psychicznymi. Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku <18 lat nie jest zalecane. U dzieci 6-12 lat i młodzieży, preparat należy stosować wyłącznie pod kontrolą lekarza. Preparat zawiera 6,7 g sacharozy w 10 ml syropu (10 g sacharozy w 15 ml syropu; 27 g sacharozy w 40 ml syropu), pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować preparatu; należy to wziąć pod uwagę u osób z cukrzycą. Preparat może szkodliwie wpływać na zęby. Syrop zawiera 800 mg alkoholu (etanolu) w każdych 10 ml syropu (1200 mg alkoholu (etanolu) w każdych 15 ml syropu; 3200 mg alkoholu (etanolu) w każdych 40 ml syropu).; ilość ta jest równoważna 20 ml piwa lub 8 ml wina na 10 ml syropu (30 ml piwa lub 12 ml wina na 15 ml syropu; 80 ml piwa lub 32 ml wina na 40 ml syropu). Dawka 10 ml/15 ml/40 ml syropu podana dziecku wieku 6-12 lat o mc. 20-40 kg spowoduje narażenie na etanol wynoszące 20-40 mg/kg mc.; 30-60 mg/kg/mc.; 80-160 mg/kg mc. co może spowodować zwiększenie stężenia alkoholu we krwi (BAC) o ok. 3,3-6,7 mg/100 ml; 5-10 mg/100 ml; 13,3-26,7 mg/100 ml. Dawka 10 ml/15 ml/40 ml syropu podana dorosłemu o mc. 70 kg spowoduje narażenie na etanol wynoszące 11,4 mg/kg mc.; 17,1 mg/kg mc.; 45,7 mg/kg mc., co może spowodować zwiększenie stężenia alkoholu we krwi (BAC) o ok. 1,9 mg/100 ml; 2,9 mg/100 ml; 7,6 mg/100 ml. Alkohol w tym leku może mieć wpływ na dzieci i powodować uczucie senności i zmiany zachowania, może również wpływać na ich zdolność koncentracji i aktywność fizyczną. Alkohol w tym preparacie może zmieniać działanie innych leków. Pacjenci przyjmujący inne leki, z padaczką, z zaburzeniami czynności wątroby, uzależnieni od alkoholu, kobiety w ciąży lub karmiące piersią, powinni poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lek zawiera 25 mg sodu benzoesanu (E 211) w 10 ml syropu (38 mg sodu benzoesanu w 15 ml syropu; 101 mg sodu benzoesanu w 40 ml syropu). Syrop zawiera mniej niż 1 mmol (23 mg) sodu na 10 ml syropu i 15 ml syropu, to znaczy lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Reklama

Neospasmina - ciąża

Nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Neospasmina - efekty uboczne

Częstość nieznana: dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego (np. nudności, skurcze brzucha).

Neospasmina - interakcje

Jednoczesne stosowanie z syntetycznymi środkami uspakajającymi nie jest zalecane.

Neospasmina - dawkowanie

Doustnie. Dorośli: pomocniczo w leczeniu zaburzeń nerwowych (np. łagodne stany napięcia i uczucia niepokoju): dawka jednorazowa 10 ml (co odpowiada 12,6 g) syropu stosować 2-3 razy na dobę; pomocniczo w leczeniu trudności z zasypianiem: dawka jednorazowa 15 ml (co odpowiada 18,9 g) syropu 0,5-1 h przed snem. Maks. dawka dobowa: 4 jednorazowe dawki (40 ml). Dzieci i młodzież poniżej 18 lat: stosowanie nie jest zalecane. Jeśli objawy się utrzymują, należy skonsultować się z lekarzem.

Neospasmina - uwagi

Preparat może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Po zastosowaniu preparatu, nie powinno się prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn. Preparat zawiera do 10% (V/V) etanolu. Dawka jednorazowa 10 ml zawiera 800 mg alkoholu.


Podobne leki
Kalms
Melisana Klosterfrau
Melisal forte
Melissed

Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!