Nervomix Forte

Reklama

Działanie

Lek pochodzenia naturalnego o działaniu uspokajającym i ułatwiającym zasypianie.

Wskazania

Preparat tradycyjnie stosowany w przejściowych stanach nadpobudliwości nerwowej i zaburzeniach zasypiania.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość ziela dziurawca, podczas należy unikać ekspozycji na promienie ultrafioletowe (opalanie, solarium). Ze względu na brak danych nie należy stosować u dzieci do 12 lat.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Sporadycznie mogą wystąpić objawy nietolerancji na korzeń kozłka, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, uczucie zmęczenia, nadwrażliwość na światło u osób o jasnej karnacji.

Interakcje

Nie stosować jednocześnie z innymi lekami uspokajającymi oraz z teofiliną, cyklosporyną, warfaryną, digoksyną, doustnymi środkami antykoncepcyjnymi i alkoholem.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci od 12 lat: 2-4 kaps. 3 razy na dobę, w zależności od nasilenia objawów. Maksymalna dawka dobowa wynosi 12 kaps. Nie stosować dłużej niż 3 tyg. Jako środek ułatwiający zasypianie: dawkę jednorazową (2-4 kaps.) przyjąć 1/2-1 h przed snem. Kapsułki należy popić co najmniej 1/2 szklanki płynu, nie rozgryzać.

Reklama

Uwagi

Preparat może upośledzać sprawność psychofizyczną, zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu, dlatego nie zaleca się przyjmować go przed planowanym prowadzeniem pojazdu lub obsługą maszyn.

Pharmindex