Nervomix Forte

Spis treści

Nervomix Forte - Skład

1 kaps. zawiera sproszkowane zioła: 210 mg korzenia kozłka lekarskiego, 52,5 mg szyszek chmielu, 52,5 mg liścia melisy, 35 mg ziela dziurawca.

Nervomix Forte - Działanie

Lek pochodzenia naturalnego o działaniu uspokajającym i ułatwiającym zasypianie.

Reklama

Nervomix Forte - Wskazania

Preparat tradycyjnie stosowany w przejściowych stanach nadpobudliwości nerwowej i zaburzeniach zasypiania.

Nervomix Forte - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Nervomix Forte - Ostrzeżenia

Ze względu na zawartość ziela dziurawca, podczas należy unikać ekspozycji na promienie ultrafioletowe (opalanie, solarium). Ze względu na brak danych nie należy stosować u dzieci do 12 lat.

Nervomix Forte - Ciąża

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Nervomix Forte - Efekty uboczne

Sporadycznie mogą wystąpić objawy nietolerancji na korzeń kozłka, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, uczucie zmęczenia, nadwrażliwość na światło u osób o jasnej karnacji.

Nervomix Forte - Interakcje

Nie stosować jednocześnie z innymi lekami uspokajającymi oraz z teofiliną, cyklosporyną, warfaryną, digoksyną, doustnymi środkami antykoncepcyjnymi i alkoholem.

Nervomix Forte - Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci od 12 lat: 2-4 kaps. 3 razy na dobę, w zależności od nasilenia objawów. Maksymalna dawka dobowa wynosi 12 kaps. Nie stosować dłużej niż 3 tyg. Jako środek ułatwiający zasypianie: dawkę jednorazową (2-4 kaps.) przyjąć 1/2-1 h przed snem. Kapsułki należy popić co najmniej 1/2 szklanki płynu, nie rozgryzać.

Nervomix Forte - Uwagi

Preparat może upośledzać sprawność psychofizyczną, zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu, dlatego nie zaleca się przyjmować go przed planowanym prowadzeniem pojazdu lub obsługą maszyn.

Pharmindex