Nervosol

Spis treści

Nervosol - skład

Preparat zawiera wyciąg złożony (1:2) z: korzenia kozłka (25 cz.), korzenia arcydzięgla (20 cz.), ziela melisy (25 cz.), szyszek chmielu (15 cz.), z kwiatów lawendy (15 cz.). Preparat zawiera etanol.

Nervosol - Działanie

Tradycyjny lek roślinny do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Reklama

Nervosol - wskazania

Łagodne stany napięcia nerwowego i niepokoju oraz okresowe trudności w zasypianiu.

Nervosol - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Nervosol - ostrzeżenia

Lek zawiera ok. 53,5% (v/v) etanolu (tzn. ok. 2,16 g/dawkę), co jest równoważne ok. 50 ml piwa lub ok. 20 ml wina. Nie zaleca się stosowania leku u osób cierpiących na padaczkę, choroby wątroby lub chorobę alkoholową. Nie jest zalecane stosowanie leku u dzieci

Nervosol - ciąża

Nie zaleca się stosowania w ciąży i podczas karmienia piersią (brak badań).

Nervosol - efekty uboczne

Częstość nieznana: nadwrażliwość skóry na światło słoneczne (ze względu na zawartość wyciągu z korzenia arcydzięgla), reakcje alergiczne, nudności, skurczowe bóle brzucha.

Nervosol - interakcje

Nie jest zalecane jednoczesne stosowanie leku oraz syntetycznych środków uspokajających.

Nervosol - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież >12 lat: 5 ml (1 łyżeczka) 3 razy na dobę. W trudnościach z zasypianiem zaleca się przyjęcie dodatkowo jednej dawki 5-10 ml (1–2 łyżeczki) w czasie 30–60 min przed udaniem się na spoczynek, przyjmując wcześniejszą dawkę podczas kolacji, jeśli to konieczne.

Nervosol - uwagi

Preparat może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex
<-- popup -->