Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Nerwonal

Spis treści

Reklama

Nerwonal - skład

100 g preparatu zawiera 59,99 g wyciągu płynnego z kwiatostanu głogu i 40 g wyciągu płynnego z ziela męczennicy. Preparat zawiera aspartam.

Reklama

Nerwonal - działanie

Preparat roślinny o skojarzonym działaniu składników: wpływa tonizująco na mięsień sercowy i krążenie wieńcowe, działa łagodnie uspokajająco.

Reklama

Nerwonal - wskazania

Tradycyjnie jako środek wspomagający czynność serca i układu krążenia, w szczególności w stanach wzmożonego napięcia nerwowego. Wzmożone napięcie nerwowe może objawiać się nadmierną aktywnością psychoruchową, dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego, trudnościami z zasypianiem oraz rozdrażnieniem.

Reklama

Nerwonal - przeciwwskazania

Fenyloketonuria (preparat zawiera aspartam). Głębokie depresje. Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Reklama

Nerwonal - ostrzeżenia

Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci poniżej 12 lat. Preparat zawiera etanol - nie zaleca się stosowania u osób z chorobą alkoholową, kobiet w ciąży, karmiących piersią, dzieci oraz osób z grupy wysokiego ryzyka tj. pacjenci z chorobą wątroby lub z padaczką.

Reklama

Nerwonal - ciąża

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa i szkodliwości stosowania preparatu u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Lek nie powinien być stosowany w ciąży i podczas karmienia piersią.

Reklama

Nerwonal - efekty uboczne

Dotychczas nie odnotowano działań niepożądanych. Podczas stosowania przetworów z ziela męczennicy obserwowano nadwrażliwość, nudności i tachykardię.

Nerwonal - interakcje

Dotychczas nie obserwowano istotnych klinicznie interakcji z innymi lekami i innych interakcji po stosowaniu preparatu. Alkohol zawarty w leku może zmieniać działania innych leków.

Nerwonal - dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 60-120 kropli 3 razy na dobę; w stanach wzmożonego napięcia nerwowego: 120-250 kropli jednorazowo. Dzieci powyżej 12 lat: 30-60 kropli 3 razy na dobę; w stanach napięcia nerwowego: 60-125 kropli jednorazowo. Preparat należy rozpuścić w wodzie lub na cukrze.

Nerwonal - uwagi

Jednorazowa dawka leku (250 kropli) odpowiada ok. 100 ml piwa lub 50 ml wina - nie powoduje przekroczenia poziomu 0,2 promila alkoholu we krwi. Wyciąg z ziela męczennicy może powodować osłabienie uwagi, a to może ograniczyć zdolność prowadzenia samochodu i obsługiwania urządzeń mechanicznych.


Podobne leki
Cravisol
Tabletki tonizujące Labofarm
Cardiactiv
Cardiotonic

Reklama

Które nietolerancje pokarmowe są dziedziczne?
Sprawdź!