Persen

Spis treści

Persen - Skład

1 tabl. powl. zawiera 50 mg wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego, 25 mg wyciągu z mięty pieprzowej i 25 mg wyciągu z liści melisy. 1 kaps. zawiera 125 mg wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego, 25 mg wyciągu z mięty pieprzowej i 25 mg wyciągu z liści melisy.

Persen - Działanie

Preparat pochodzenia naturalnego o działaniu uspokajającym na układ nerwowy. Łagodzi niepokój i napięcie. Ułatwia zasypianie.

Reklama

Persen - Wskazania

Wspomagająco w stanach napięcia emocjonalnego, niepokoju oraz zaburzeniach snu.

Persen - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Persen - Ostrzeżenia

Ze względu na zawartość laktozy ostrożnie stosować u pacjentów z nietolerancją cukrów. Nie zaleca się stosowania syntetycznych środków uspokajających i preparatu. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat ze względu na brak wystarczających badań.

Persen - Ciąża

Ze względu na brak badań klinicznych nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.

Persen - Interakcje

Leki uspokajające i alkohol nasilają działanie preparatu.

Persen - Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: zwykle 2 tabl. lub 1-2 kaps. 2-3 razy na dobę; w przypadku trudności z zasypianiem: 2-3 tabl. jednorazowo na 1 h przed snem lub 2 kaps. przed snem. Czas trwania leczenia w przypadku tabl. wynosi 2-4 tyg., w przypadku kaps. nie jest ograniczony.

Persen - Uwagi

Pacjenci przyjmujący 2 kaps. 2-3 razy na dobę nie powinni prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych przez ok. 2 h po zażyciu leku.

Pharmindex
<-- popup -->