Najzdrowsze miejsce w internecie

Regranex

Spis treści

Regranex - skład

1 g żelu zawiera 100 µg bekaplerminy.

Regranex - działanie

Rekombinowany ludzki czynnik wzrostu BB pochodzenia płytkowego. Jego aktywność biologiczna polega na pobudzeniu chemotaktycznego przyciągania i proliferacji komórek zaangażowanych w gojenie ran. W ten sposób wspomaga wzrost prawidłowej tkanki niezbędnej w procesie gojenia. W zwierzęcych modelach ran, głównym efektem działania jest nasilenie tworzenia ziarniny.

Regranex - wskazania

Gojenie się głębokich, neuropatycznych, przewlekłych, owrzodzeń cukrzycowych o powierzchni równej 5 cm2 lub mniejszej.

Regranex - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na bekaplerminę lub inne składniki preparatu. Nowotwory złośliwe. Owrzodzenia, które mają kliniczne objawy zakażenia.

Regranex - ostrzeżenia

Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat (nie określono bezpieczeństwa i skuteczności stosowania). Przed zastosowaniem preparatu należy wykluczyć lub poddać leczeniu inne stany chorobowe mogące być przyczyną owrzodzenia, takie jak zapalenie kości i szpiku kostnego oraz choroby tętnic obwodowych. Zapalenie kości i szpiku kostnego należy ocenić na podstawie badania rentgenograficznego. Choroby tętnic obwodowych należy wykluczyć na podstawie oceny tętna na tętnicach stóp lub za pomocą innych technik. Owrzodzenia o podejrzanym wyglądzie - w celu wykluczenia nowotworu złośliwego - należy poddać biopsji. Przed zastosowaniem preparatu należy wyleczyć zakażoną ranę. Jeżeli rana ulegnie zakażeniu w trakcie leczenia, należy przerwać stosowanie preparatu, aż do wyleczenia zakażenia. Preparatu nie należy stosować w owrzodzeniach o pierwotnej etiologii innej niż neuropatyczna, takich jak owrzodzenia pochodzenia naczyniowego lub owrzodzenia spowodowane innymi czynnikami. Nie należy stosować preparatu w leczeniu owrzodzeń o powierzchni większej niż 5 cm2 (nie stwierdzono skuteczności) lub dłużej niż przez 20 tygodni (brak wystarczających danych uniemożliwia ocenę bezpieczeństwa stosowania). Preparat zawiera parahydroksybenzoesan metylu oraz parahydroksybenzoesan propylu, co może być przyczyną reakcji uczuleniowych (możliwe reakcje typu późnego).

Regranex - ciąża

Nie należy stosować preparatu w ciąży i w okresie karmienia piersią (brak wystarczających danych dotyczących stosowania).

Regranex - efekty uboczne

Bardzo często: zakażenie owrzodzenia skóry, zapalenie tkanki łącznej. Często: zapalenie kości i szpiku; wysypka, rumień; ból. Niezbyt często: uczucie pieczenia. Rzadko: pęcherzowe zapalenie skóry, nadmierne ziarninowanie; obrzęk.

Regranex - interakcje

Nie zaleca się jednoczesnego stosowania z innymi miejscowo stosowanymi lekami.

Regranex - dawkowanie

Miejscowo. Leczenie preparatem powinien rozpocząć i monitorować lekarz, który ma doświadczenie w leczeniu ran pochodzenia cukrzycowego. Lek zawsze stosować w połączeniu z właściwym opatrzeniem rany tj. jej wstępnym opracowaniem chirurgicznym, w razie konieczności dodatkowym opracowaniem oraz przestrzeganiem całkowitego zakazu dźwigania ciężarów, w celu złagodzenia nacisku na owrzodzenie. Całą powierzchnię należy raz na dobę pokryć ciągłą, cienką warstwą produktu, używając czystego aplikatora. Następnie miejsce pokryte żelem, należy przykryć opatrunkiem z gazy zwilżonym roztworem fizjologicznym soli. Preparatu nie stosować z opatrunkami okluzyjnymi. Jeśli po pierwszych 10 tyg. ciągłego stosowania preparatu nie ma znaczącego postępu w gojeniu się rany, należy ponowne ocenić zasadność leczenia oraz oszacować, czynniki mogące niekorzystnie wpływać na gojenie się rany (tj. zapalenie kości, niedokrwienie, zakażenie). Leczenie należy kontynuować maksymalnie do 20 tyg.

Regranex - uwagi

Pharmindex
Podobne leki
Mężczyzna trzyma kobietę w ciąży za brzuch
W Medme rozmawiamy o niepłodności
Zdrowa żywność
Dieta przy endometriozie - co jeść?
Gryczanka na mleku z borówkami
Dieta przy nadciśnieniu - co jeść i czego unikać?
Kobieta trzyma się za gardło
Dieta przy niedoczynności tarczycy - czego unikać? Jadłospis
Lęk separacyjny
Lęk separacyjny u dziecka i u dorosłych. Kiedy występuje?
Może to Cię zainteresuje
Owoce dzikiej róży
Olej z dzikiej róży - właściwości. Jak i na co stosować?
Zabieg operacyjnego przeszczepu trzustki
Przeszczep trzustki - czy jest możliwy i ile się czeka?
Widok kominów z fabryk zanieczyszczających powietrze
Zanieczyszczenia powietrza - źródła. Jaki wpływ na zdrowie?
Felinoterapeutka ze swoim kotem
Felinoterapia - czym jest terapia z kotem i komu może pomóc?