Sedomix

Spis treści

Sedomix - Skład

100 g preparatu zawiera 30 g płynnego wyciągu z szyszek chmielu DER 1:1 (rozp. ekstrak. etanol 40% v/v), 20 g wyciągu z ziela owsa DER 1:1 (rozp. ekstrak. etanol 90% v/v), 10 g nalewki z ziela dziurawca DER 1:50 (rozp. ekstrak. etanol 70% v/v), 10 g wyciągu z ziela melisy DER 1:1 (rozp. ekstrak. etanol 96% v/v), 10 g nalewki z kłącza kozłka DER 1:4-4,5 (rozp. ekstrak. etanol 70% v/v), 10 g nalewki z kwiatostanu głogu DER 1:3,25-3,75 (rozp. ekstrak. etanol 60% v/v), 10 g nalewki z owoców róży DER 1:5 (rozp. ekstrak. etanol 70% v/v).

Sedomix - Działanie

Preparat pochodzenia naturalnego o działaniu uspokajającym i ułatwiającym zasypianie.

Reklama

Sedomix - Wskazania

Lek roślinny tradycyjnie stosowany w pobudzeniu nerwowym o działaniu uspokajającym i ułatwiającym zasypianie. Preparat jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Lek jest wskazany do stosowania u osób powyżej 12 rż.

Sedomix - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Preparat zawiera alkohol i z tego powodu jest przeciwwskazany pacjentom cierpiącym na uszkodzenia wątroby, niewydolność nerek, alkoholizm, padaczkę, uszkodzenia mózgu, choroby umysłowe.

Sedomix - Ostrzeżenia

W przypadku nieustąpienia objawów po 14 dniach stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem. Ze względu na obecność nalewki z ziela dziurawca należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne po przyjęciu leku, a także stosować ostrożnie u osób z jasną karnacją. Lek w dawce jednorazowej zawiera około 2,6 ml czystego etanolu, co odpowiada około 50 ml standardowego piwa 5 % lub około 22 ml standardowego wina 12%. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Sedomix - Ciąża

Nie zaleca się przyjmowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Sedomix - Efekty uboczne

Nie są znane. W sporadycznych przypadkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe oraz senność.

Sedomix - Dawkowanie

Doustnie. <u>Dorośli.</u> W pobudzeniu nerwowym: 5 ml preparatu 3 razy dziennie. W problemach z zasypianiem: 5 ml preparatu na pół godziny przed porą snu. <u>Młodzież powyżej 12 lat</u>. W pobudzeniu nerwowym: 3 ml preparatu 3 razy dziennie. W problemach z zasypianiem: 3 ml preparatu na pół godziny przed porą snu. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat (brak danych dotyczących bezpieczeństwa i zawartość alkoholu). Sposób podania: należy odmierzyć pojedynczą dawkę preparatu poprzez przelanie leku z butelki do miarki, a następnie dolać wody lub soku owocowego.

Sedomix - Uwagi

Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Po przyjęciu leku pacjenci nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Pharmindex