Nowy sklep

już ON-LINE

Sedomix

Działanie

Preparat pochodzenia naturalnego o działaniu uspokajającym i ułatwiającym zasypianie.

Wskazania

Lek roślinny tradycyjnie stosowany w pobudzeniu nerwowym o działaniu uspokajającym i ułatwiającym zasypianie. Preparat jest przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Lek jest wskazany do stosowania u osób powyżej 12 rż.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Preparat zawiera alkohol i z tego powodu jest przeciwwskazany pacjentom cierpiącym na uszkodzenia wątroby, niewydolność nerek, alkoholizm, padaczkę, uszkodzenia mózgu, choroby umysłowe.

Środki ostrożności

W przypadku nieustąpienia objawów po 14 dniach stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem. Ze względu na obecność nalewki z ziela dziurawca należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne po przyjęciu leku, a także stosować ostrożnie u osób z jasną karnacją. Lek w dawce jednorazowej zawiera około 2,6 ml czystego etanolu, co odpowiada około 50 ml standardowego piwa 5 % lub około 22 ml standardowego wina 12%. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się przyjmowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Nie są znane. W sporadycznych przypadkach mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe oraz senność.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli. W pobudzeniu nerwowym: 5 ml preparatu 3 razy dziennie. W problemach z zasypianiem: 5 ml preparatu na pół godziny przed porą snu. Młodzież powyżej 12 lat. W pobudzeniu nerwowym: 3 ml preparatu 3 razy dziennie. W problemach z zasypianiem: 3 ml preparatu na pół godziny przed porą snu. Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 lat (brak danych dotyczących bezpieczeństwa i zawartość alkoholu). Sposób podania: należy odmierzyć pojedynczą dawkę preparatu poprzez przelanie leku z butelki do miarki, a następnie dolać wody lub soku owocowego.

Uwagi

Lek może upośledzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Po przyjęciu leku pacjenci nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Pharmindex