Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Tabletki uspokajające Labofarm

Spis treści

Reklama

Tabletki uspokajające Labofarm - skład

1 tabl. zawiera 170 mg korzenia kozłka, 50 mg szyszek chmielu, 50 mg liścia melisy, 50 mg ziela serdecznika. 1 tabl. zawiera nie mniej niż 0,15 mg kwasów walerenowych.

Reklama

Tabletki uspokajające Labofarm - działanie

Preparat pochodzenia naturalnego o działaniu uspokajającym i łagodzącym stany napięcia nerwowego. Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Reklama

Tabletki uspokajające Labofarm - wskazania

Tradycyjnie w przejściowych, łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz okresowych trudnościach w zasypianiu.

Reklama

Tabletki uspokajające Labofarm - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Tabletki uspokajające Labofarm - ostrzeżenia

Preparat nie powoduje lekozależności. Alkohol może nasilać działanie preparatów z korzeniem kozłka. Ze względu na obecność serdecznika istnieje możliwość wystąpienia nadwrażliwości na promieniowanie UV oraz z uwagi na jego właściwości hamujące krzepliwość należy zaprzestać stosowania preparatu, na co najmniej 2 tyg. przed planowanym zabiegiem operacyjnym.

Reklama

Tabletki uspokajające Labofarm - ciąża

Nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Tabletki uspokajające Labofarm - efekty uboczne

Dotychczas nie stwierdzono. Ze względu na zawartość korzenia kozłka możliwe jest wystąpienie objawów żołądkowo-jelitowych (mdłości, dolegliwości skurczowe).

Tabletki uspokajające Labofarm - interakcje

Preparat może nasilać działanie leków o działaniu depresyjnym na OUN oraz wykazywać interakcje z lekami hamującymi krzepnięcie.

Tabletki uspokajające Labofarm - dawkowanie

Doustnie. Dorośli, młodzież w wieku powyżej 12 lat: 2 tabl. 3 razy na dobę. W trudnościach z zasypianiem: 2 tabl. 0,5-1 h przed snem lub dodatkowo 2 tabl. wieczorem. Jeśli objawy nie ustąpią po 2 - 4 tyg. lub nasilą się w trakcie stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem. Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 12 lat nie zostało ustalone z powodu braku odpowiednich danych. Sposób podania. Lek popić wystarczającą ilością płynu.

Tabletki uspokajające Labofarm - uwagi

Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn. Nie zaleca się stosowania leku na 2 h przed prowadzeniem pojazdów w godzinach nocnych i przez osoby zmęczone, z uwagi na właściwości sprzyjające zasypianiu.


Podobne leki
Kalms
Melisana Klosterfrau
Melisal forte
Melissed

Reklama

Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!