10 sposobów na kaca

Jedyny skuteczny lek na kaca: nie pić. Jeśli jednak planujesz długą, niekoniecznie bezalkoholową zabawę w sylwestra, przeczytaj poniższe rady – i niech cię już więcej głowa nie boli!

Spis treściZjedz coś gorącego przed imprezą i coś tłustego w trakcie. Nie jest to zdrowe, ale gdy już planujesz pić, mniej będzie cię boleć później. Wysokokaloryczne jedzenie na dłużej pozostaje w żołądku i spowalnia wnikanie alkoholu do krwi.Jeśli to zrobisz, szybko znikniesz pozostałym imprezowiczom z pola widzenia. Pozostań wierny jednemu rodzajowi alkoholu. Może to być wódka – wbrew pozorom po niej kac jest najmniejszy. Dodatkowo pamiętaj, by nie dodawać do alkoholi napojów gazowanych. Dwutlenek węgla przyspiesza wchłanianie procentów do organizmu. Najlepszy do popijania jest sok pomarańczowy lub porzeczkowy.Unikaj czerwonego wina i whisky, czyli ciemnych alkoholi. Zawierają dużo siarczanów – po ich sporej ilości kac jest właściwie gwarantowany. Jeśli jednak chcesz pić wino, to najlepiej białe.Woda i taniec

Pij dużo wody w trakcie imprezy i po niej. W wyniku spożywania dużych ilości alkoholu organizm człowieka odwadnia się. To wzmaga objawy kaca. Dzięki wodzie uzupełnimy płyny w organizmie i zmniejszymy stężenie procentów we krwi. Gdy wrócisz do domu, to wypij dodatkowo pół litra wody niegazowanej przed snem.W trakcie zabawy tańcz, skacz i śmiej się – ruch przyspiesza metabolizm w organizmie człowieka. Szybki metabolizm oznacza szybkie pozbywanie się alkoholu z organizmu.Unikaj napojów odwadniających organizm – np. kawy. Kofeina w niej zawarta będzie potęgować uczucie kaca. Możesz się napić soku pomarańczowego lub porzeczkowego – zawierają dużą ilość witaminy C, która pomoże w krytycznym momencie...Reklama

Wyśpij się i usuń toksyny

Na kaca dobry jest sen! Mitem są rady, że spacery, ćwiczenia i gimnastyka pomagają na syndrom dnia poprzedniego. Duży wysiłek jest wręcz niewskazany. Najlepiej się położyć i wyspać – sen działa kojąco i dzięki niemu alkohol w organizmie szybciej się rozrzedza. Po kilkugodzinnym wypoczynku będziesz miał więcej sił.Zażyj preparaty, które mają przyspieszyć metabolizm alkoholu i usuwać toksyny z organizmu. Można je łatwo znaleźć w każdej aptece. Ale pamiętaj o nich w trakcie imprezy – na drugi dzień mogą już nie być tak pomocne.Gdy po imprezie będzie boleć cię głowa, zadziała prysznic w zimnej wodzie. Chłodna woda powinna zminimalizować ból głowy. Jeśli nie masz sił na prysznic, zrób sobie okłady. Namocz ścierkę w zimnej wodzie i wróć do łóżka.Jeśli już nic ci nie pomaga, sięgnij po jajka – zmiksuj dwa surowe z dwiema łyżeczkami cukru. Dodaj odrobinę serka homogenizowanego i śmietany. Powinno zadziałać.

Sprawdź: To czym internauci leczą kaca

Oceń artykuł

(liczba ocen 19)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!