string(8) "szukanie" Twój nastrój zależy od alergii

Twój nastrój zależy od alergii

Nie opuszcza Cię niepokój, stres, zmęczenie? Uważaj tak może objawiać się alergia

Napięcie, podenerwowanie i niepokój to uczucia towarzyszące każdemu człowiekowi. U niektórych ludzi stan taki może być długotrwały i nasilony. Często towarzyszą temu symptomy somatyczne, takie jak wzmożone pocenie i przyspieszone bicie serca. Okazuje się, że istnieją pokarmy i napoje, które są w stanie wpływać na nasz nastrój.

Pewien naukowiec z Uniwersytetu w Georgetown twierdzi, że alergie pokarmowe odpowiedzialne są za ok. 60% rozpoznanych przypadków zespołu chronicznego zmęczenia, trafiających do jego kliniki. Uważa, że za wywołanie tego zespołu odpowiedzialna jest pszenica, mleko oraz kukurydza.

Zmęczenie – okresowe zmniejszenie zdolności koncentracji i obniżenie procesów myślowych spowodowane brakiem rezerw energetycznych. Prowadzi do zespołu chronicznego zmęczenia skutkującego uczuciem niepokoju, zaburzeniem snu, a w skrajnych przypadkach depresją i stanami lękowymi.


Gdy w testach alergicznych zostanie potwierdzona alergia pokarmowa, nakazuje się wykluczenie z diety pokarmu podejrzanego o wywoływanie objawów na ok. 3 tygodnie. Po ustaniu objawów zespołu chronicznego zmęczenia przeprowadza się test prowokacyjny. Test ten ma na celu potwierdzenia wcześniejszych przypuszczeń co do przyczyn schorzenia, które uzyskujemy w przypadku nawrotu dolegliwości.


Z życia wzięte…

Potwierdzeniem teorii profesora był przypadek osiemnastoletniej dziewczyny cierpiącej na ciężką depresję, leczoną lekami przeciwdepresyjnymi. Okazało się, że pacjentka ma objawy uczulenia na pszenicę. W okresie 3 tygodni od wdrożenia diety eliminacyjnej, objawy depresji zaczęły ustępować, a dziewczyna nie wymagała już leczenia psychiatrycznego.


Te najnowsze odkrycia związku pomiędzy dietą, nietolerancją pokarmową i alergią pokarmową a zaburzeniami w sferze psychicznej mogą zakończyć cierpienie wielu milionów ludzi cierpiących na tego typu schorzenia.

ek

Oceń artykuł

(liczba ocen 18)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!

Zamknij