Agatos S

Spis treści

Agatos S - Skład

D.O.Pojemnik z proszkiem (30 g) oznaczony numerem barwy (odpowiednio: nr 2 - barwa białożółtawa; nr 3 - barwa żółtawa). Pojemnik z płynem (18 g).

Agatos S - Działanie

O.Cement fosforanowy szybkowiążący. Głównym składnikiem proszku jest tlenek cynku, a płynu kwas fosforowy. Materiał dobrze się zarabia, po związaniu wykazuje dużą wytrzymałość na ściskanie i odporność na działanie erodujące wody, śliny i związków znajdujących się w pokarmach. Charakteryzuje się krótkim czasem wiązania i małą kurczliwością, a także dobrą przylepnością i względną nieszkodliwością dla tkanek otaczających.

Reklama

Agatos S - Wskazania

Z.Materiał jest przeznaczony przede wszystkim do cementowania koron, mostów i wkładów koronowo-korzeniowych oraz do podkładów cienko i grubowarstwowych. Można go również stosować do wypełniania kanałów korzeniowych, szczególnie w przypadku przygotowania zęba do resekcji wierzchołka korzenia.

Agatos S - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki materiału.

Agatos S - Dawkowanie

S.Cement należy zarabiać na matowej powierzchni płytki szklanej. Proszek należy wprowadzać do płynu małymi porcjami (nigdy odwrotnie) starannie mieszając i rozcierając do konsystencji pasty. Czas wiązania wynosi 3-6 min.

Agatos S - Uwagi

W przypadku próchnicy głębokiej zaleca się umieszczanie podkładu między cementem a zębiną (preparat na bazie wodorotlenku wapnia). Cementem należy wypełniać tylko kanały przeznaczone do ostatecznego wypełnienia.

Pharmindex