Bio-Gide

Reklama

Działanie

System do sterowanej regeneracji kości i sterowanej regeneracji tkanek. Bio-Gide/Bio-Gide Perio są błonami zaporowymi z czystego kolagenu wieprzowego; mają dwuwarstwową strukturę: powierzchnia porowata (skierowana w stronę ubytku kostnego) umożliwia wzrost komórek kościotwórczych oraz powierzchnia zwarta (skierowana w stronę tkanek miękkich) zapobiega wnikaniu tkanki włóknistej w ubytek kostny. Błona zaporowa składa się z kolagenu typu I i II bez jakichkolwiek innych dodatków chemicznych lub organicznych. Ze względu na swoją elastyczność błony muszą być używane w połączeniu z wypełniającymi materiałami do przeszczepów kostnych, takimi jak kość autogenna lub substytuty kości (np. Bio-Oss).

Wskazania

Natychmiastowa/opóźniona augmentacja wokół implantu umieszczonego w kieszeni po ekstrakcji; sterowana regeneracja kości w ubytkach typu dehiscencja; miejscowa augmentacja wyrostka zębodołowego do późniejszej implantacji; rekonstrukcja wyrostka zębodołowego do leczenia protetycznego; uzupełnienie ubytków kostnych po resekcji korzenia, cystektomii, usunięciu zębów zatrzymanych. Bio-Gide Perio zalecana jest do regeneracji kości w ubytkach kostnych przyzębia.

Dawkowanie

Po wypełnieniu ubytku materiałem (Bio-Oss) należy przyciąć błonę zaporową do żądanego rozmiaru za pomocą nożyczek (można również skorzystać ze sterylnych szablonów - w przypadku Bio-Gide Perio). Błona powinna zachodzić na ściany ubytku, aby zapewnić całkowity kontakt z kością i zapobiec wnikaniu tkanki łącznej do materiału. Ze względu na dużą wytrzymałość błony na rozciąganie jest możliwa jej stabilizacja (przy użyciu ćwieków np. resorbowalnych Resor-Pin®).

Reklama

Uwagi

Pharmindex