Źródło

ConvaCare

Reklama

Działanie

Gaziki przeznaczone do pielęgnacji skóry wokół stomii. Dostępne w dwóch postaciach. Postać do zmywania skóry wokół stomii jest nasączona płynem ułatwiającym oczyszczanie i prawidłową pielęgnację. Postać z płynem ochraniającym zastosowana na skórę wokół stomii powoduje powstawanie warstwy ochronnej, która tworzy się po wyschnięciu płynu. Warstwa ta chroni i zabezpiecza skórę wokół stomii oraz zwiększa przyczepność i szczelność sprzętu stomijnego.

Wskazania

Oczyszczanie i prawidłowa pielęgnacja skóry wokół stomii.

Środki ostrożności

Unikać kontaktu z oczami. W przypadku kontaktu z oczami należy je przemyć wodą.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Gaziki do zmywania skóry. Po zdjęciu sprzętu stomijnego należy zastosować gaziki w celu dokładnego oczyszczenia skóry wokół stomii. Przed założeniem nowej płytki lub worka zaczekać, aż skóra dokładnie wyschnie. Gaziki z płynem ochraniającym. Skórę wokół stomii należy dokładnie umyć gazikami ConvaCare do zmywania skóry i starannie osuszyć. Następnie przetrzeć gazikiem ConvaCare z płynem ochraniającym i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Po wyschnięciu skóry należy zaopatrzyć przetokę sprzętem stomijnym.

Reklama

Uwagi

W przypadku zastosowania na uszkodzoną skórę może wystąpić przejściowe uczucie pieczenia, które mija samoistnie. Gazików z płynem ochraniającym nie należy stosować bezpośrednio na stomię, tylko na skórę wokół niej.

Pharmindex