Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

Desderman N

Spis treści

Reklama

Desderman N - skład

100 g płynu na skórę zawiera 79 g ethanolum (etanol 96%), 0,10 g 2-Biphenylol (2-bifenylol).

Reklama

Desderman N - działanie

Preparat działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo. Działa na takie drobnoustroje, jak bakterie Gram-dodatnie (gronkowce, w tym MRSA; paciorkowce, w tym enterokoki oporne na wankomycynę), bakterie Gram-ujemne (w tym Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, Proteus vulgaris, Proteus mirabilis, Helicobacter pylori oraz Listeria monocytogenes) oraz mykobakterie (w tym Mycobacterium tuberculosis). Grzybobójczo działa m.in. na drożdżaki (w tym Candida albicans). Wirusobójczo działa na m.in. wirus zapalenia wątroby typu B, rotawirusy, adenowirusy, herpes simplex (HSV) oraz wirus polio. Zawiera również substancje pomocnicze nawilżające i natłuszczające, zapobiegające wysuszaniu rąk i utrzymujące elastyczność skóry. Preparat o pH 6,0.

Desderman N - wskazania

Alkoholowy preparat do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji skóry rąk.

Reklama

Desderman N - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na etanol (alkohol etylowy 96% denaturowany metyloetyloketonem), 2-difenylol lub na którykolwiek ze składników preparatu.

Reklama

Desderman N - ostrzeżenia

Preparat przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę. Unikać kontaktu preparatu z oczami i błonami śluzowymi. W przypadku stosowania leku niezgodnie ze wskazaniami i sposobem stosowania, alkohol zawarty w preparacie może działać podrażniająco lub wchłaniać się przez skórę, zwłaszcza uszkodzoną i wywoływać działania ogólnoustrojowe.

Reklama

Desderman N - ciąża

Brak danych dotyczących stosowania preparatu u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Reklama

Desderman N - efekty uboczne

Może wystąpić suchość i podrażnienie skóry. Rzadko występuje uczuleniowe kontaktowe zapalenie skóry lub pokrzywka kontaktowa.

Desderman N - dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Higieniczna dezynfekcja skóry rąk: 3 ml płynu należy wcierać porcjami w suche dłonie przez 30 sekund. Dezynfekcja skóry rąk przed zabiegami chirurgicznymi: w umyte, suche dłonie i przedramiona, należy wcierać porcjami 10 ml płynu przez 90 sekund, dbając o stałe zwilżenie skóry preparatem. Poczekać do dokładnego wyschnięcia dłoni przed nałożeniem rękawiczek.

Desderman N - uwagi

Preparat łatwopalny.


Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!