Dla Ciebie, na zdrowie!

Disnemar

Spis treści

Reklama

Disnemar - skład

Woda oczyszczona o neutralnym pH, elektrolity (jony sodu, potasu, chloru, wodorowęglany), środek konserwujący (chlorek benzalkonium, który zapobiega rozwojowi bakterii w roztworze).

Reklama

Disnemar - działanie

Izotoniczny roztwór soli mineralnych o neutralnym pH oczyszcza oraz zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia błony śluzowej nosa i wspomaga jej regenerację. Dzięki mechanicznemu działaniu wypłukującemu łagodzi objawy niedrożności nosa. Może być stosowany w obrębie jamy nosowej, bez podrażniania błony śluzowej nosa.

Reklama

Disnemar - wskazania

Disnemar baby jest zalecany do stosowania u dzieci już od 1. dnia życia. Disnemar junior jest zalecany do stosowania u dzieci w wieku 5-12 lat. Disnemar jest zalecany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku od 12 lat. Utrzymywanie codziennej higieny nosa i prawidłowego stanu błony śluzowej nosa. W profilaktyce i wspomagająco w trakcie leczenia. Zalecany jest szczególnie: do codziennej higieny nosa do nawilżania wysuszonej błony śluzowej nosa spowodowanej różnymi przyczynami np. działaniem klimatyzacji, centralnego ogrzewania, dymem papierosowym, kurzem, nawracającymi infekcjami błony śluzowej nosa, podeszłym wiekiem; do udrożnienia nosa przy niedrożności nosa spowodowanej: stanami kataralnymi i alergicznymi takimi jak: przeziębienie, nieżyt nosa czy ostre/przewlekłe zapalenie zatok, zanieczyszczonym powietrzem (np. duże zapylenie).

Reklama

Disnemar - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Reklama

Disnemar - ciąża

Preparat może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Disnemar - dawkowanie

Donosowo. Disnemar baby. Dzieci, niemowlęta i noworodki: 1 dawka do każdego otworu nosowego kilka razy na dobę. U niemowląt i noworodków zaleca się stosowanie preparatu przed posiłkiem lub karmieniem, ponieważ udrożnienie nosa umożliwia połykanie pokarmu bez powietrza, dzięki czemu unika dolegliwości ze strony układu pokarmowego, związanych z połykaniem powietrza. Disnemar junior. Dzieci wieku od 5-12 lat: 1 dawka do każdego otworu nosowego kilka razy na dobę. Dorośli: 1-2 dawek do każdego otworu nosowego kilka razy na dobę. Preparat może być stosowany przez dłuższy czas bez żadnego ryzyka lub przeciwwskazań. Disnemar. Dorośli i dzieci wieku powyżej 12 lat: 1-2 dawek do każdego otworu nosowego kilka razy na dobę. Preparat może być stosowany przez dłuższy czas bez żadnego ryzyka lub przeciwwskazań. Sposób podania. Przed podaniem preparatu po raz pierwszy należy nacisnąć aplikator 1–3 razy, aby aktywować pompkę dozującą i uzyskać odpowiednie rozpylanie roztworu. Po dłuższym okresie nieużywania może zaistnieć konieczność powtórzenia wyżej opisanej czynności. Nie zaleca się zdejmowania aplikatora po użyciu. Jeżeli zachodzi konieczność oczyszczenia go, należy użyć ręcznika lub chusteczki. Specjalna budowa zaworu pompki zapobiega cofaniu się roztworu dzięki czemu pozostaje czysty przez cały okres ważności wyrobu. Specjalnie zaprojektowany aplikator umożliwia jego podawanie w każdej pozycji (również w pozycji leżącej).

Reklama

Disnemar - uwagi

Z jednego opakowania otrzymuje się aż do 250 dawek.


Reklama

Dokucza Ci ból i obrzęk gardła?
Sprawdź, co to oznacza!