Źródło

Octenilin żel na ranyOCETENILIN Żel na rany ma działanie antyseptyczne, a ponadto nawilża i oczyszcza ranę. Ułatwia to jej gojenie się, a dzięki temu, że nie ma w sobie żadnych barwników i substancji zapachowych, żel jest odpowiednio tolerowany przez ranę, jak i błony śluzowe. Sprawdź wskazania do jego stosowania oraz poznaj skutki uboczne produktu. 

 

Reklama

Działanie

Żel na rany o działaniu antyseptycznym. Inaktywuje patogeny już po upływie minuty od zastosowania. Nawilża, dekontaminuje i oczyszcza ranę. Tworzy wilgotne środowisko, sprzyjające procesowi gojenia rany. Ułatwia zmianę opatrunków. Nie zawiera substancji zapachowych, ani barwników, dzięki czemu jest dobrze tolerowany przez ranę i błony śluzowe.

Wskazania

Nawilżanie i oczyszczanie skolonizowanych, skontaminowanych i zakażonych ran przewlekłych z pozostałości tkanek martwiczych, biofilmu oraz resztek po opatrunkach. Utrzymanie odpowiedniego stopnia nawilżenia w ranie przy równoczesnym stosowaniu wszystkich rodzajów opatrunków. Utrzymanie odpowiedniego bilansu wilgoci w ranie. Preparat polecany szczególnie do ran przewlekłych, ran z martwicą suchą i rozpływną, ran ziarninujących i pokrywających się nabłonkiem, ran oparzeniowych. Stosowany do wilgotnej terapii ran chronicznych – głębokich i powierzchniowych, o małym wysięku lub prawie suchych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość składniki preparatu. Nie stosować na chrząstce szklistej.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Przed zastosowaniem żelu należy wstępnie przepłukać i oczyścić ranę (zalecane jest użycie preparatu Octenisept). Żel może być stosowany pod wszelkiego rodzaju dostępne opatrunki. Opatrunki wykonane z gazy, kompresy lub inne łatwo wchłaniane opatrunki należy nasączyć preparatem a następnie ranę zabezpieczyć bandażem lub odpowiednim opatrunkiem. Żel może pozostawać na ranie do kolejnej zmiany opatrunku. W zależności od tego, kiedy planuje się kolejną zmianę opatrunku, należy nanosić odpowiednią ilość żelu: większą ilość, gdy zamiana opatrunku jest planowana za kilka dni (do pięciu dni) lub mniejszą ilość, w przypadku zamiany opatrunku tego samego dnia albo następnego. Preparat należy stosować tak często, aż wszystkie naloty i warstwy martwicze dadzą się bez trudu usunąć, a rana będzie optycznie czysta.

Reklama

Uwagi

Żel bezpośrednio przed użyciem można podgrzać do temperatury ciała. Zawartość opakowania należy wykorzystać w ciągu 6 tyg. po otwarciu.

Pharmindex