Olynth Ocean Spray

Reklama

Działanie

Jałowy, izotoniczny roztwór o zapachu rumiankowym do aplikowania do nosa za pomocą pompki dozującej; nie zawiera środków konserwujących. Znajdujący się w preparacie hialuronian sodu tworzy na powierzchni śluzówki nosa powłokę ochronną zatrzymującą wodę. Preparat nawilża śluzówkę nosa, pomaga w jej oczyszczaniu i ułatwia oddychanie.

Wskazania

Suchość śluzówki nosa spowodowana przebywaniem w suchych pomieszczeniach, w dymie, kurzu, na silnym wietrze, w zimnym powietrzu; uczucie wysuszenia śluzówki podczas przeziębienia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje zawarte w częściach roślin z rodziny Asteraceae (Compositae), do których należą m. in. rumianek, arnika, nagietek, krwawnik pospolity. Nadwrażliwość na pozostałe składniki preparatu.

Środki ostrożności

W razie wystąpienia po przyjęciu preparatu podrażnień lub innych niekorzystnych reakcji należy zaprzestać jego stosowania.

Dawkowanie

Zwykle 1-2 dawki do każdego otworu nosowego 3 razy dziennie, można jednak stosować częściej. Stosować wg. załączonej instrukcji obsługi pompki dozującej.

Reklama

Uwagi

Ze względów higienicznych (możliwość transmisji zakażenia) jedno opakowanie powinno być użytkowane przez tylko jedną osobę.

Pharmindex