Znajdź lek

Źródło

Olynth Ocean Spray

Działanie

Jałowy, izotoniczny roztwór o zapachu rumiankowym do aplikowania do nosa za pomocą pompki dozującej; nie zawiera środków konserwujących. Znajdujący się w preparacie hialuronian sodu tworzy na powierzchni śluzówki nosa powłokę ochronną zatrzymującą wodę. Preparat nawilża śluzówkę nosa, pomaga w jej oczyszczaniu i ułatwia oddychanie.

Wskazania

Suchość śluzówki nosa spowodowana przebywaniem w suchych pomieszczeniach, w dymie, kurzu, na silnym wietrze, w zimnym powietrzu; uczucie wysuszenia śluzówki podczas przeziębienia.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje zawarte w częściach roślin z rodziny Asteraceae (Compositae), do których należą m. in. rumianek, arnika, nagietek, krwawnik pospolity. Nadwrażliwość na pozostałe składniki preparatu.

Środki ostrożności

W razie wystąpienia po przyjęciu preparatu podrażnień lub innych niekorzystnych reakcji należy zaprzestać jego stosowania.

Dawkowanie

Zwykle 1-2 dawki do każdego otworu nosowego 3 razy dziennie, można jednak stosować częściej. Stosować wg. załączonej instrukcji obsługi pompki dozującej.

Uwagi

Ze względów higienicznych (możliwość transmisji zakażenia) jedno opakowanie powinno być użytkowane przez tylko jedną osobę.

Pharmindex