Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Terpichol

Spis treści

Reklama

Terpichol - skład

1 kaps. zawiera: 40 mg mentolu, 21,25 mg α-pinenu, 7,5 mg mentonu, 6,25 mg borneolu, 6,25 mg kamfenu, 2,5 mg cyneolu i 41,25 mg oliwy z oliwek.

Reklama

Terpichol - działanie

Preparat o właściwościach spazmolitycznych, żółciotwórczych i żółciopędnych. Badania innego leku o tym samym składzie wykazały u pacjentów zwiększenie ilości wydzielania żółci oraz zmniejszenie dolegliwości trawiennych. Ponadto składniki preparatu (mentol, menton) działają rozkurczająco w obrębie żołądka i dróg żółciowych. Przyjmuje się, że aktywność farmakologiczna zależy od aktywności związków terpenowych, które decydują o działaniu żółciopędnym i rozkurczowym leku.

Reklama

Terpichol - wskazania

W zaburzeniach wydzielania żółci, pomocniczo w stanach skurczowych dróg żółciowych

Reklama

Terpichol - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Ostry stan zapalny dróg żółciowych, uszkodzenie lub marskość wątroby, choroba zapalna i niewydolność nerek. Nie należy stosować leku u dzieci poniżej 12 lat, u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Reklama

Terpichol - ostrzeżenia

Stosować ostrożnie u pacjentów z kamicą żółciową, stanem zapalnym w obrębie przewodu pokarmowego, chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy.

Reklama

Terpichol - ciąża

Nie należy stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Reklama

Terpichol - efekty uboczne

Częstość nieokreślona: reakcje alergiczne, odbijanie i nieprzyjemny smak w ustach. W przypadku złego tolerowania leku lub uczucia dyskomfortu po przyjęciu leku należy przerwać kurację i skonsultować się z lekarzem.

Terpichol - interakcje

Nie zaobserwowano interakcji z innymi lekami. Jednak ze względu na znany wpływ substancji czynnych, zwłaszcza 1,8-cyneoluna izoenzym cytochromu P450 -CYP3A4, możliwa jest interakcja z przyjmowanymi równocześnie lekami metabolizowanymi przez wymieniony izoenzym (co może prowadzić do wzrostu poziomu tych leków w ustroju).

Terpichol - dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. 2-4 razy dziennie; dzieci powyżej 12 lat.: 1 kaps. 1-2 razy dziennie.

Terpichol - uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Boldaloin
Chelicur
Raphacholin C
Sal Carolinum Factitium effervescens

Reklama

Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!