Źródło

Vagosan

Reklama

Działanie

Preparat roślinny przeznaczony do stosowania tradycyjnego w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Wskazania

Tradycyjny preparat roślinny stosowany do przemywania okolicy zewnętrznych kobiecych narządów płciowych (wargi sromowe) w łagodnych stanach zapalnych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na rośliny z rodziny astrowatych (dawniej złożonych).

Środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat. Rozpoznanie stanu zapalnego zewnętrznych narządów płciowych powinien ustalić lekarz. Stosowanie preparatu nie zwalnia pacjentki od stałej konsultacji z lekarzem ginekologiem.

Ciąża i laktacja

Nie należy stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią.

Działania niepożądane

Częstość nieznana: zaburzenia układu immunologicznego (takie jak: duszność, obrzęk Quinckego, zapaść naczyniowa, wstrząs anafilaktyczny). Częstość nieznana: skórne reakcje uczuleniowe. Reakcja krzyżowa może zdarzyć się u osób uczulonych na rośliny z rodziny astrowatych np. bylica, piołun.

Interakcje

Nie są znane.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: 3-4 łyżki (około15-20 g) ziół zalać 6 szklankami gorącej wody, gotować wolno pod przykryciem przez około10 min., odstawić na około 15 min. i przecedzić. Odwar może być stosowany jedynie miejscowo na skórę i błony śluzowe, do przemywań. Stosować zawsze świeżo przygotowany odwar. Dzieci i młodzież poniżej 18 lat: stosowanie nie jest zalecane. Jeśli objawy utrzymują się podczas stosowania preparatu dłużej niż 7 dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Reklama

Uwagi

Nie obserwowano wpływu preparatu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex