NAJZDROWSZE MIEJSCE W INTERNECIE

Zenella Med

Zenella Med to wyrób medyczny, który reguluje fizjologiczne pH pochwy. Łagodzi świąd pochwy, nawilża jej błonę śluzową oraz redukuje ryzyko urazów. Wskazaniem do stosowania jest zapobieganie oraz leczenie bakteryjnego zapalenia pochwy. 
Spis treści

Zenella Med - skład

1 tabl. dopochwowa zawiera 50 mg inuliny, 40 mg witaminy C, 10 mg witaminy E i 5 mg hialuronianu sodu.

Zenella Med - działanie

Wyrób medyczny poprzez przywrócenie lub utrzymanie fizjologicznego pH pochwy stwarza warunki hamujące rozwój bakterii odpowiedzialnych za wystąpienie bakteryjnego zapalenia pochwy oraz drożdżaków z rodzaju Candida. Dodatkowo zawarta w wyrobie inulina korzystnie wpływa na rozwój naturalnej flory bakteryjnej, która pełni istotną rolę w zapobieganiu namnażania się bakterii wywołujących infekcje w układzie moczowo-płciowym. Działanie preparatu zostało uzupełnione obecnością kwasu hialuronowego i witaminy E, które nawilżają błonę śluzową pochwy, łagodząc świąd, suchość i uczucie napięcia oraz zmniejszając podatność na mikrourazy.

Zenella Med - wskazania

Wyrób do stosowania pomocniczo w leczeniu bakteryjnego zapalenia pochwy; w łagodzeniu dolegliwości takich jak suchość i uczucie napięcia błony śluzowej pochwy; w trakcie i po zakończeniu stosowania doustnych antybiotyków i preparatów przeciwbakteryjnych; w okresie około menopauzalnym. Preparat polecany kobietom uczęszczającym na basen, często podróżującym, korzystającym z sauny, jacuzzi, solarium.

Zenella Med - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować na uszkodzone błony śluzowe. Nie stosować z innymi preparatami do stosowania dopochwowego.

Zenella Med - ostrzeżenia

W przypadku występowania upławów z krwią stosowanie preparatu należy skonsultować z lekarzem.

Zenella Med - ciąża

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.

Zenella Med - efekty uboczne

W rzadkich przypadkach może wystąpić pieczenie pochwy.

Zenella Med - dawkowanie

Tabletkę należy umieścić głęboko w pochwie. Wspomaganie leczenia bakteryjnego zapalenia pochwy: 1 tabl. dopochwowa 1 raz dziennie, na noc, przez 7-10 dni. Profilaktyka: 1 tabl. dopochwowa 2 razy w tyg.

Zenella Med - uwagi

Jeżeli objawy nasilą się lub utrzymują powyżej  7-10 dni należy zasięgnąć porady lekarza.

Pharmindex