Zestaw do antykoncepcji Persona

Spis treści

Zestaw do antykoncepcji Persona - Skład

Opakowanie startowe z monitorem: elektroniczny monitor z wbudowanym algorytmem, 16 testerów (2 x 8 sztuk) oraz podręcznik użytkowniczki. Możliwe jest dokupienie testerów uzupełniających w opakowaniach po 8 sztuk.

Zestaw do antykoncepcji Persona - Działanie

Zestaw monitorujący zmiany stężeń hormonu luteinizującego (LH) i glukuronianu estriolu (E3G) w moczu na podstawie jednostopniowych testów immunologicznych. Początek fazy płodnej rozpoznawany jest na podstawie zwiększonego stężenia E3G w moczu. Test na E3G jest testem kompetycyjnym. Znakowane na niebiesko przeciwciała anty-E3G, umieszczone na końcówce testowej tworzą kompleks z unieruchomionymi cząsteczkami E3G na błonie testowej. Po zanurzeniu końcówki testowej w moczu zawarte w nim ruchome cząsteczki E3G blokują przeciwciała anty-E3G znakowane na niebiesko. Niezablokowane ruchome przeciwciała anty-E3G tworzą linię testową z cząsteczkami E3G na błonie testowej. Intensywność tej linii zależy od stężenia E3G w moczu. Koniec fazy płodnej jest wyliczany na podstawie oceny wzrostu stężenia LH, po uwzględnieniu czasu jaki musi upłynąć do rozpoczęcia owulacji oraz maksymalnej długości życia komórki jajowej. Test na LH jest testem opartym o zasadę "kanapki" (sandwich). Znajdujące się w moczu cząsteczki LH najpierw łączą się z ruchomymi znakowanymi na niebiesko przeciwciałami anty-LH, a następnie z unieruchomionymi na błonie testowej cząsteczkami przeciwciał. Intensywność linii testowej zależy od stężenia LH i podobnie jak w odniesieniu do E3G jest mierzona fotometrycznie przez monitor, przetwarzana, a następnie sygnalizowana w postaci zielonego lub czerwonego światła. Monitor przechowuje dane z ostatnich 6 cykli, na podstawie których wyznacza dni, w których należy wykonać testy.

Reklama

Zestaw do antykoncepcji Persona - Wskazania

Naturalna metoda antykoncepcji służąca do określenia dni płodnych i niepłodnych w cyklu miesiączkowym.

Zestaw do antykoncepcji Persona - Przeciwskazania

Cykl miesiączkowy krótszy niż 23 lub dłuższy niż 35 dni. Okres karmienia piersią. Objawy menopauzy. Stosowanie preparatów hormonalnych (antykoncepcja hormonalna, leki używane w leczeniu niepłodności, hormonalna terapia zastępcza) oraz innych preparatów, które mogą mieć wpływ na długość cyklu. Przyjmowanie tetracyklin. Zaburzenia czynności wątroby lub nerek. Zespół policystycznych jajników.

Zestaw do antykoncepcji Persona - Dawkowanie

W pierwszym cyklu przeprowadza się 16 testów, w każdym kolejnym 8. W pierwszym dniu cyklu należy wcisnąć przycisk "m" na monitorze (informacja dla monitora, że użytkowniczka rozpoczęła krwawienie miesiączkowe oraz wyznaczenie 6-godzinnego okresu dla przeprowadzenie testu). Każdego dnia należy sprawdzić, które światło zapala się na monitorze (zielone oznacza dni, w których można współżyć, nie stosując środków antykoncepcyjnych, czerwone - dni płodne, żółte, że należy wykonać test).<br>Przeprowadzenie testu: tester wyjąć z folii ochronnej, końcówkę absorbującą testera przytrzymać w strumieniu moczu przez 3 sek., a następnie umieścić w szczelinie monitora. Po 5 min. zaświeci się czerwone lub zielone światło.

Zestaw do antykoncepcji Persona - Uwagi

Persona ma 94% skuteczności jeżeli jest stosowana zgodnie z zaleceniami jako jedyna metoda antykoncepcyjna. Kobiety, które stosowały ostatnio lub obecnie stosują preparaty hormonalne lub metody leczenia, które wpływają na cykl miesiączkowy, były niedawno w ciąży, karmiły piersią, powinny odczekać przynajmniej dwa kolejne cykle, z których każdy będzie trwał 23-35 dni, aby zastosować zestaw.

Pharmindex
<-- popup -->