Kandelabr pozycja - jak wygląda? Porady, wskazówki

Kandelabr – pozycja ta jest stosunkowo mało znana. A nawet jeśli jest stosowana to bardziej z praktyki, niż z nazwy. Kandelabr przypomina nieco pozycję na odwróconego jeźdźca, wymaga jednak od kobiety zdecydowanie lepszej kondycji fizycznej. W nagrodę za poniesiony trud pozycja kandelabr zapewnia silną stymulację punktu G, umożliwia też partnerowi pieszczoty łechtaczki.
Pozycja kandelabr
Źródło: 123RF
Spis treści

Czym jest pozycja kandelabr? 

Pozycja kandelabr nazywana jest też włoskim żyrandolem. Jak to zwykle bywa w przypadku seksualnych konfiguracji, w grę wchodzą skojarzenia wizualne. W tym przypadku układ ciał partnerów przypomina – przy odrobinie wyobraźni oczywiście – rozłożysty, wieloramienny świecznik, czy też żyrandol, a więc kandelabr właśnie. Pozycja kandelabr przeznaczona jest dla tych par, które nie boją się w sypialni wysiłku i odwrócenia ról. Ze względu na ułożenie ciał taki rodzaj współżycia nie jest szczególnie zbliżający emocjonalnie, dostarcza jednak silnych i nietypowych doznań. Pamiętajmy wszakże o jednym decydując się na kandelabr – pozycja ta bywa bardzo wyczerpująca fizycznie dla kobiety. Wymaga też od niej dużej dawki inicjatywy oraz akceptacji dla własnego ciała. 

Jak wygląda pozycja kandelabr?

Choć wiele par kocha się w tej właśnie pozycji, nie zdając sobie sprawy z tego, jakim mianem jest określana. Pozycja kandelabr ma wiele wspólnego z pozycją na jeźdźca w wariancie odwróconym. Także i w tym przypadku mężczyzna leży na plecach, lekko tylko uginając nogi, tak by stopy stykały się z podłożem. Kobieta zaś lokuje się nad partnerem, plecami do jego twarzy. W odróżnieniu od „odwróconego jeźdźca” inne są jednak punkty podparcia. Jej nogi są szeroko rozstawione, podkurczone  i oparte na płasko leżących stopach. Górna zaś część ciała jest odchylona do tyłu i albo całym ciężarem opiera się na wyprostowanych rękach, albo opiera się o tors mężczyzny. Pośladki, biodra i okolice intymne cały czas pozostają lekko uniesione.

Jak się ruszać w pozycji kandelabr? 

Pozycja kandelabr należy do tych, w których zdecydowanie aktywniejszą rolę odgrywa zazwyczaj kobieta, poza przypadkami, gdy sama zdecyduje się oddać mężczyźnie inicjatywę – wówczas będzie musiała unieść się nieco wyżej, dając mu miejsce na ruchy biodrami. Mężczyzna może też kierować poruszającą się kobietę, podpierając jej biodra lub pośladki. Jeśli chodzi o ruchy, które wykonuje partnerka, pozycja kandelabr daje dużą dowolność, przy czym wiele zależy od kąta ułożenia ciała i tego, w jaki sposób ciężar ciała jest przenoszony na ręce i nogi. 

Ruchy mogą być wykonywane w przód i w tył, do góry i do dołu. W pozycji kandelabr możliwe są też te okrężne, zapewniające lepszą stymulację wielu zapomnianych na co dzień rejonów pochwy. Natomiast ze względu na odchylenie ciała kobiety, w pozycji kandelabr łatwo jest o pobudzenie punktuznajdującego się na przedniej ściance pochwy.

Dzięki swobodzie rąk, którą zachowuje mężczyzna, przedmiotem pieszczot z jego strony może się stać wyjątkowo wyeksponowana w pozycji kandelabr łechtaczka, a także inne części ciała, w tym przede wszystkim piersi. Autoerotyczne zachowania ze strony kobiety są utrudnione ze względu na to, że obie jej ręce są zaangażowane w utrzymywanie ciężaru ciała i unoszenie się ponad partnerem. Chyba, że kobieta zdecyduje się opaść plecami na jego tors. Zyska wówczas oparcie i wolność dla rąk. 

Czy pozycja kandelabr boli?

Pozycja kandelabr może niekiedy okazać się bolesna i to dla obojga partnerów. W jej przypadku chodzi o kształt pochwy nie zawsze odpowiadający tego typu konfiguracji i kątowi penetracji. Jeśli zaś chodzi o niego, problemem może się okazać brak doświadczenia, a także waga partnerki. Wprawdzie w pozycji kandelabr nie jest tak łatwo o bolesną kontuzję prącia, jak ma to miejsce w przypadku pozycji na jeźdźca, nie mniej sytuacja, gdy mężczyzna oddaje swój los niedoświadczonej partnerce może się skończyć wyślizgnięciem penisa z pochwy i jego niekontrolowanym zgnieceniem wskutek gwałtownego ruchu w dół. 

W szczególności jeśli partnerka nie ma filigranowej sylwetki, zaleca się, aby nie opadała całym ciężarem na wrażliwe okolice łonowe mężczyzny, lecz w miarę możliwości amortyzowała swoje ruchy rękoma i nogami. 

Czytaj również:

 

Więcej z kateogrii: Seks
Przeczytaj artykuł
Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (opóźnienie ejakulacji)
Przeczytaj artykuł
Czy można zajść w ciążę bez wytrysku - jakie jest ryzyko?
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!
Podobne artykuły
Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (opóźnienie ejakulacji)
Czy można zajść w ciążę bez wytrysku - jakie jest ryzyko?
Jak doprowadzić się do orgazmu? - techniki, wskazówki
Jak podniecić faceta – co najbardziej podnieca facetów

Reklama

Może to Cię zainteresuje
Co pyli w lipcu 2021?
D-dimery: norma, badanie i wyniki. Przyczyny podwyższonych?
Udar słoneczny - ile trwa, objawy udaru cieplnego?
RDW CV - co znaczy wysokie lub niskie. Jaka jest norma?
Jaką dietę stosować podczas chemioterapii? Sprawdzamy!

Reklama