Dla Ciebie, na zdrowie!

Pozycja kandelabr - na czym polega? Włoski żyrandol

Kandelabr – pozycja ta jest stosunkowo mało znana. A nawet jeśli jest stosowana to bardziej z praktyki, niż z nazwy. Kandelabr przypomina nieco pozycję na odwróconego jeźdźca, wymaga jednak od kobiety zdecydowanie lepszej kondycji fizycznej. W nagrodę za poniesiony trud pozycja kandelabr zapewnia silną stymulację punktu G, umożliwia też partnerowi pieszczoty łechtaczki.
Kobieta w łóżku
Źródło: 123RF
W skrócie
  • Pozcyja kandelabr może być znakomitym urozmaiceniem życia seksualnego, gdyż to kobieta przejmuje tu inicjatywę.
  • Wygląda ona podobnie do pozycji
  • Pozycja kandelabr w pewnych sytuacjach może przynieść ból, dlatego na początku należy ostrożnie wykonywać wszelkie ruchy.
SPRAWDŹ TEŻ: Kamasutra - czym jest wielki traktat o miłowaniu?
Spis treści

Reklama

Czym jest pozycja kandelabr? 

Pozycja miłosna kandelabr nazywana jest też włoskim żyrandolem. Jak to zwykle bywa w przypadku seksualnych konfiguracji, w grę wchodzą skojarzenia wizualne. Zatem jaka to pozycja? W tym przypadku układ ciał partnerów przypomina – przy odrobinie wyobraźni oczywiście – rozłożysty, wieloramienny świecznik, czy też żyrandol, a więc kandelabr właśnie. 

Pozycja kandelabr przeznaczona jest dla tych par, które nie boją się w sypialni wysiłku i odwrócenia ról. Ze względu na ułożenie ciał taki rodzaj współżycia nie jest szczególnie zbliżający emocjonalnie, dostarcza jednak silnych i nietypowych doznań.

Pamiętajmy wszakże o jednym decydując się na kandelabr - pozycja ta bywa bardzo wyczerpująca fizycznie dla kobiety. Wymaga też od niej dużej dawki inicjatywy oraz akceptacji dla własnego ciała. 

Jak wygląda pozycja kandelabr?

Choć wiele par kocha się w tej właśnie pozycji, nie zdając sobie sprawy z tego, jakim mianem jest określana. Pozycja kandelabr ma wiele wspólnego z pozycją na jeźdźca w wariancie odwróconym. Także i w tym przypadku mężczyzna leży na plecach, lekko tylko uginając nogi, tak by stopy stykały się z podłożem.

Kobieta zaś lokuje się nad partnerem, plecami do jego twarzy. W odróżnieniu ododwróconego jeźdźcainne są jednak punkty podparcia. Jej nogi są szeroko rozstawione, podkurczone i oparte na płasko leżących stopach.

Górna zaś część ciała jest odchylona do tyłu i albo całym ciężarem opiera się na wyprostowanych rękach, albo opiera się o tors mężczyzny. Pośladki, biodra i okolice intymne cały czas pozostają lekko uniesione.

Reklama

Jak się ruszać w pozycji kandelabr? 

Pozycja kandelabr należy do tych, w których zdecydowanie aktywniejszą rolę odgrywa zazwyczaj kobieta, poza przypadkami, gdy sama zdecyduje się oddać mężczyźnie inicjatywę - wówczas będzie musiała unieść się nieco wyżej, dając mu miejsce na ruchy biodrami.

Mężczyzna może też kierować poruszającą się kobietę, podpierając jej biodra lub pośladki. Jeśli chodzi o ruchy, które wykonuje partnerka, pozycja kandelabr daje dużą dowolność, przy czym wiele zależy od kąta ułożenia ciała i tego, w jaki sposób ciężar ciała jest przenoszony na ręce i nogi. 

Ruchy mogą być wykonywane w przód i w tył, do góry i do dołu. W pozycji erotycznej kandelabr możliwe są też te okrężne, zapewniające lepszą stymulację wielu zapomnianych na co dzień rejonów pochwy.

Natomiast ze względu na odchylenie ciała kobiety, które jest tutaj zaletą, w pozycji kandelabr łatwo jest o pobudzenie punktu G znajdującego się na przedniej ściance pochwy.

Dzięki swobodzie rąk, którą zachowuje mężczyzna, przedmiotem pieszczot z jego strony może się stać wyjątkowo wyeksponowana w pozycji kandelabr łechtaczka, a także inne części ciała, w tym przede wszystkim piersi.

Autoerotyczne zachowania ze strony kobiety są utrudnione ze względu na to, że obie jej ręce są zaangażowane w utrzymywanie ciężaru ciała i unoszenie się ponad partnerem. Chyba, że kobieta zdecyduje się opaść plecami na jego tors. Zyska wówczas oparcie i wolność dla rąk.

Zobacz nasz redakcyjny test feromonów:

Czy pozycja kandelabr boli?

Pozycja seksualna kandelabr ma swoje też wady, gdyż może niekiedy okazać się bolesna i to dla obojga partnerów. W jej przypadku chodzi o kształt pochwy nie zawsze odpowiadający tego typu konfiguracji i kątowi penetracji. Jeśli zaś chodzi o niego, problemem może się okazać brak doświadczenia, a także waga partnerki.

Wprawdzie w pozycji kandelabr nie jest tak łatwo o bolesną kontuzję prącia, jak ma to miejsce w przypadku pozycji na jeźdźca, nie mniej sytuacja, gdy mężczyzna oddaje swój los niedoświadczonej partnerce może się skończyć wyślizgnięciem penisa z pochwy i jego niekontrolowanym zgnieceniem wskutek gwałtownego ruchu w dół. 

W szczególności jeśli partnerka nie ma filigranowej sylwetki, zaleca się, aby nie opadała całym ciężarem na wrażliwe okolice łonowe mężczyzny, lecz w miarę możliwości amortyzowała swoje ruchy rękoma i nogami

Bibliografia

  • Vātsyāyana Mallanaga - Kamasutra.
  • ADAMSKI F., Integralna wizja seksualności, „Wychowawca” 2007, nr 7-8, s. 5-6.
  • IMIELIŃSKI K., Człowiek i seks, Warszawa: IWZZ 1986
  • LEW-STAROWICZ Z., Encyklopedia erotyki, Warszawa: Wydawnictwo MUZA 2004.
Piotr  Brzózka
Artykuł napisany przez
Piotr Brzózka
Dziennikarz, autor tysięcy publikacji o tematyce ekonomicznej, politycznej, społecznej oraz medycznej. Przez 15 lat związany z Dziennikiem Łódzkim i Polska TheTimes. Z wykształcenia socjolog stosunków politycznych, absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Po godzinach fotografuje, projektuje, maluje, tworzy muzykę.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Seks
Przeczytaj artykuł
Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk (opóźnienie ejakulacji)
Wytrysk
Przeczytaj artykuł
Ciąża bez wytrysku - czy zapłodnienie w ten sposób jest możliwe?
Ciąża bez wytrysku
Przeczytaj artykuł
Jak doprowadzić się do orgazmu - czy to możliwe bez dotykania?
masturbacja
Podobne artykuły
Mężczyzna rozpina spodnie
Masturbacja męska - sposoby. Jak wpływa na organizm?
Mężczyzna rozpina kobiecie stanik
Libido u kobiet - co to jest? Jak podnieść niskie?
Kobieta i mężczyzna przytulają się w łóżku
Męski orgazm - rodzaje. Ile trwa i jak go wzmocnić?
Kobieta odczuwa przyjemność i ściska mężczyznę za rękę
Kobiecy wytrysk - jak wygląda i jak do niego doprowadzić?
Może to Cię zainteresuje
Sproszkowana chlorella
Chlorella - właściwości i działanie. Z czym nie łączyć?
Antyoksydanty
Wolne rodniki - powstawanie i skutki. Jak się ich pozbyć?
Olej lniany na drewnianej desce z ziarnami siemienia lnianego
Olej lniany - właściwości i skutki uboczne. Na co pomaga?
Korzeń żeń-szenia na wiklinowym półmisku
Żeń-szeń - jakie ma właściwości i na co pomaga? Działanie

Reklama


Odczuwasz niedobór magnezu?
Kliknij tutaj!