Kamasutra - porady, najlepsze i najciekawsze pozycje

Pozycje kamasutry, które znamy współcześnie, niekoniecznie wywodzą się ze staroindyjskiej Kamasutry, słynnego traktatu o miłości i seksualności. Często tzw. pozycje z kamasutry są luźnymi wariacjami na temat tego, co napisano przed wiekami. Nie mniej, kamasutra nieustannie ciekawi i rozbudza emocje.
pozycje seksualne
Źródło: 123RF

Spis treści

Kamasutra

Kamasutra, znana też jako „Wielki traktat o miłowaniu”, jest spisaną w  staroindyjskim sanskrycie rozprawą na temat seksualności człowieka i zachowań seksualnych w szerokim kontekście społecznym i kulturowym. Kamasutra powstała najprawdopodobniej około 1700-1900 lat temu.

Uważa się, że jej autorem jest żyjący w tamtych czasach mędrzec Watsjajana Mallanaga, aczkolwiek brak jest w tej materii pewności. Kamasutra, którą poznała cywilizacja zachodnia, to przekład z sanskrytu, którego w XIX wieku dokonał brytyjski żołnierz i podróżnik Francis Burton. Dziś traktat ten funkcjonuje dodatkowo zniekształcony za sprawą przekładów na kolejne języki narodowe, a także na wpół obrazkowej, popkulturowej papki, w której najistotniejsze są „pozycje kamasutry”. 

Ile jest pozycji w kamasutrze?

Ile jest pozycji w Kamasutrze? Choć traktat ten w istocie jest dziełem filozoficznym, w czasach współczesnych postrzegany jest w kategoriach zbioru pozycji. W rzeczywistości kamasutra to ledwie nieco ponad 60 konfiguracji i technik seksualnych, z czego tylko kilka podstawowych.

Poradniki i zestawienia są natomiast mniej lub bardziej wiernymi interpretacjami i wariacjami na temat tego, co zostało napisane przed wiekami. Obecnie kamasutra żyje własnym życiem, bardzo często w języku potocznym oznaczając po prostu rozbudowany katalog wyrafinowanych i skomplikowanych pozycji seksualnych mających urozmaicić pożycie. Przyjrzyjmy się kilku najciekawszym zastrzegając, że większość wymaga dużej siły i sprawności, a także zwierzęcej wydolności…

Królowa pszczół

Jedną z ciekawszych propozycji jest królowa pszczół. Jest to pozycja siedząca, bardzo zbliżona do układu znanego jako pozycja na jeźdźca. Mężczyzna leży na plecach, kobieta siada na nim. Jej nogi opierają się całymi stopami o podłoże, kolana są wyciągnięte ku górze i jeśli to możliwe – złączone.

Sylwetka pozostaje wyprostowana, ręce mogą  z tyłu opierać się o jego uda. W tej pozycji kobieta wykonuje przede wszystkim ruchy okrężne. Jest to konfiguracja służąca głównie zaspokojeniu kobiety i przeznaczona dla kobiet które lubią dominować oraz są świadome walorów własnego ciała.  Pozycją podobną jest czarna wdowa– jednak w tym przypadku kolana powinny być zdecydowanie szerzej rozstawione, w taki sposób, że nogi przypominają odnóża pająka. Sylwetkę można jeszcze bardziej odchylić do tyłu, wspierając ręce nie na udach, lecz na kostkach partnera. 

Bogini Indrani

Pozycja bogini Indraniznana jest też jakopozycja kraba. W układzie tym kobieta kładzie się na plecach i podnosi lekko rozchylone nogi ku górze, zginając je w kolanach i dociskając uda do brzucha. Stopy spoczywają na klatce piersiowej mężczyzny, pełniąc niezwykle ważną rolę amortyzatora. Partner klęka przed kobietą i chwyta jej kolana, wprowadzając jednocześnie członek do pochwy.

Pozycja kraba wbrew pozorom nie jest męcząca dla kobiety, to mężczyzna jest odpowiedzialny za utrzymanie całej konfiguracji a także – wykonywanie ruchów. Pomocny okazuje się przy tym mechanizm naturalnego odpychania jego ciała przez jej nogi. Amortyzator stanowi też dla kobiety naturalną ochronę przed zbyt głębokimi pchnięciami, jeśli partner został hojnie obdarzony przez naturę. Ale uwaga – pozycja ta jest dobra także dla mężczyzn mających penis niewielkich rozmiarów, opisywany układ ciał umożliwia bowiem niczym nieograniczoną penetrację. Jeśli tylko kobieta na to pozwoli…

Na opóźnienie orgazmu 

Pozycje w kamasutrze odgrywają rozmaite role, wszak nie chodzi w nich jedynie o sztukę dla sztuki. Wiele z pozycji kamasutry ze względu na stopień skomplikowania oraz ułożenie ciał pomaga opóźnić orgazm i dłużej cieszyć się bliskością. Jedną z nich jest słynny kwiat lotosu. Pozycja ta znana jest w dwóch odmianach.

W pierwszej mężczyzna siada krzyżując nogi, a kobieta siada na nim, swoimi nogami oplatając jego biodra – jej ruchy są płytkie, do przodu i do tyłu. Wielką zaletą tej pozycji jest kontakt twarzą w twarz wzmagający wzajemną bliskość.

Pozycja kwiat lotosu występuje też w wersji kobiecej. W takim przypadku partnerka kładzie się na plecach i unosząc nogi krzyżuje je w pozycji lotosu, mężczyzna wchodzi w nią kładąc się na jej ciele i wspierając na ramionach. W tym przypadku penetracja może być bardzo głęboka.

Taczka

Z pewnością nadejście orgazmu spowolni inna z klasycznych pozycji kamasutry – taczka (o ile partnerzy w ogóle dotrwają do wzniosłego finału). W pozycji tej mężczyzna stoi na lekko ugiętych nogach, kobieta zaś stojąc przed nim pochyla się i opiera dłońmi o podłoże. Następnie on chwyta jej uda i podnosi nogi, w takim właśnie układzie rozpoczynając penetrację.

Tego typu konfiguracja dwóch ciał przypomina człowieka prowadzącego taczkę, stąd nazwa. Pozycja ta jest bardzo trudna ze względu na ilość siły, którą oboje partnerzy muszą włożyć w utrzymanie ciał we właściwym położeniu. Z tego powodu polecana jest osobom, które mają żelazną kondycję, silne mięśnie i łatwość osiągania satysfakcji seksualnej – niewątpliwie bowiem w pozycji taczki trudno jest o szybki i łatwy orgazm. 

Pozycje kamasutry dla hojnie obdarzonych

Duży penis bywa błogosławieństwem, ale też przekleństwem. Pamiętajmy, że pochwa ma przeciętnie zaledwie 8-11 cm długości. Gdy mężczyzna sprawia partnerce ból, należy pomyśleć o pozycjach zmniejszających głębokość penetracji. Jedną z takich pozycji w kamasutrze jest tron cesarzowej.

W tym układzie partner siada na łóżku lub podłodze, z nogami prostymi w kolanach, dłońmi podpierając się o podłoże dla zachowania równowagi. Kobieta siada na nim tyłem, nogami przywierając do jego nóg, plecami zaś - do klatki piersiowej. Pozycja ta daje niewielkie pole manewru, jeśli chodzi o ruchy, w naturalny sposób ogranicza też głębokość penetracji. 

Oceń artykuł

(liczba ocen 27)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!