Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗
Chcesz jeść mniej mięsa? 👉 Koniecznie sprawdź te produkty❗

Pozycja na jeźdźca - jak wygląda i na czym polega? Porady

Pozycja na jeźdźca jej zapewnia kontrolę, jemu zaś niczym nieograniczony widok ciała partnerki. Obojgu natomiast pozycja ta dostarcza bardzo silnych doznań seksualnych, potęgowanych przez głębokość penetracji, dowolność ruchów i swobodę dla rąk. Jak kochać się na jeźdźca, jak poruszać się w pozycji na jeźdźca, by osiągnąć maksimum satysfakcji?
Kobieta w bieliźnie siedzi na mężczyźnie
Źródło: 123RF
Spis treści

Reklama

Czym jest pozycja na jeźdźca?

Pozycja seksualna na jeźdźca jest jedną z najczęściej spotykanych konfiguracji u kobiet, które nie mają oporów przed otwartością w seksie oraz u mężczyzn, którzy pozwalają przejąć kontrolę nad sytuacją. 

Ze względu na powszechność, pozycja na jeźdźca wymaga jednak odrobiny odwagi i akceptacji dla własnego ciała ze strony kobiety. 

Pozycja na jeźdźca zapewnia bardzo głęboką penetrację, daje też mężczyźnie szerokie pole do popisu, jeśli chodzi o pieszczoty, którymi może dodatkowo zasypać ciało kobiety. W zasięgu jego rąk są jej piersi, łechtaczka, biodra, plecy, szyja, włosy, twarz… Ta pozycja seksualna jest stosunkowo prosta technicznie, a w sytuacji gdy partnerzy są dobrze zgrani, nie jest też ona  szczególnie męcząca dla żadnego z nich. 

Jak wygląda pozycja na jeźdźca?

Pozycja na jeźdźca to taka, w której mężczyzna leży na plechach, kobieta zaś siada na nim okrakiem, obejmując nogami biodra partnera. W pozycji na jeźdźca istotne jest, by jej nogi (kolana, stopy) znalazły wygodne podparcie na podłożu, co ułatwi wykonywanie ruchów frykcyjnych. W klasycznej pozycji na jeźdźca ona siedzi na nim wyprostowana, możliwe są jednak liczne modyfikacje. 

W czasie zbliżenia, partnerzy złączeni w pozycji na jeźdźca często przybliżają się do siebie, w taki sposób, że ona się pochyla do przodu lub też on unosi tułów na ramionach. Wymusza to zmianę kąta penetracji, a także umożliwia większą bliskość i możliwość pocałunków. Możliwe jest też odchylenie w drugą stronę, gdy plecy i głowa kobiety wędrują w stronę stóp partnera – zazwyczaj wymaga to dodatkowego podparcia się na dłoniach. Znawcy sztuki kochania wiedzą, że istnieje też pozycja na jeźdźca odwrócona– w tym przypadku ona siada na nim twarzą w kierunku jego stóp.

Czytaj też: Seks to zdrowie - fakty medyczne, które warto znać

Reklama

Jak kochać się na jeźdźca?

Jak się kochać na jeźdźca? Paleta możliwości jest znaczna, biorąc pod uwagę zarówno wspomniane wyżej warianty pozycji na jeźdźca, a także rodzaj aktywności. Ta forma zbliżenia uchodzi za taką, która kobiecie daje pełną swobodę ruchów, a także kontrolę tempa, głębokości i kąta penetracji. Nigdzie jednak nie jest powiedziane, że w ramach owej swobody kobieta nie może oddać mężczyźnie części lub nawet całości inicjatywy. Choć w naturalny sposób pozycja na jeżdźca wymusza dominację kobiety, za wykonywanie ruchów frykcyjnych może odpowiadać zarówno ona, jak i on. Wystarczy, że ona pozostanie lekko uniesiona nad nim, a on poprzez ruchy biodrami zacznie penetrować jej pochwę. Zdecydowanie najwięcej bliskości zapewni jednak takie zgranie ciał, które pozwoli, by oboje wspólnie nadawali rytm.

Reklama

Jak poruszać się w pozycji na jeźdźca?

Pozycja na jeźdźca daje dużą swobodę także jeśli chodzi o charakter wykonywanych ruchów. Jak poruszać się w pozycji na jeźdźca? Wiele zależy od indywidualnych preferencji obojga partnerów, od tego co sprawia im największą przyjemność, a także tego, pod jakim kątem względem siebie ułożone są ciała i kto ma inicjatywę. 

Kobieta może się poruszać w najprostszy możliwy sposób, w górę i w dół, korzystając przy tym z oparcia, jakie nogi znajdują na łóżku lub na podłodze.Dodatkowo można poszukać wsparcia dla rąk na jego klatce piersiowej.

Dla zwiększenia doznań, kobieta może też wykonywać dodatkowe, lekko okrężne lub kołyszące ruchy miednicą. Mężczyzna w tym czasie może leżeć nieruchomo, lub też uchwycić wspólny rytm z kobietą, albo całkowicie przejąć inicjatywę. 

Reklama

Jak się nauczyć pozycji na jeźdźca?

Pozycja na jeźdźca, tak jak wspomniano wyżej jest prosta technicznie. Do tego by osiągnąć biegłość i satysfakcję wystarczy odrobina doświadczenia i naturalnego instynktu.

Na początku pamiętajmy jedynie, aby zachować płynność i nieprzesadnie dużą siłę ruchów. Wprawdzie penis nie jest zbudowany z kości i nie może ulec złamaniu, ale to właśnie w pozycji na jeźdźca dochodzi do największej ilości bolesnych kontuzji prącia.

Dzieje się tak, gdy przy zbyt gwałtownym ruchu penis wydostanie się z pochwy, a po chwili partnerka opadnie na niego ze zbyt dużą siłą. Dochodzi wówczas do uszkodzenia tzw. ciał jamistych prącia, co skutkować będzie potrzebą natychmiastowej operacji przyrodzenia.

Dla wielu par istotne może też być spostrzeżenie, że jeśli kobieta porusza się w pozycji wyprostowanej albo odchylonej do tyłu, istnieje niewielka szansa, by przy okazji stymulowana była łechtaczka. Na szczęście partnerzy w pozycji na jeźdźca mają wolne ręce – nic nie szkodzi, by zostały użyte do pieszczenia tej właśnie części ciała. 

Reklama

Czy można zajść w ciąże w pozycji na jeźdźca?

Obecny jest mit, że pozycja na jeźdźca nie sprzyja zajściu w ciążę. Faktem jest, że po wytrysku w tej właśnie pozycji sperma szybko wycieka z pochwy, za co odpowiedzialna jest siła grawitacji. Nie oznacza to jednak, że część plemników nie pozostanie w drogach rodnych – a zatem zapłodnienie w wyniku stosunku na jeźdźca jest jak najbardziej możliwe. 

Pozycja na jeźdźca w kontekście ciąży rozpatrywana jest też od zupełnie innej strony. Otóż ze względu na swoją specyfikę uchodzi za jedną z tych, które umożliwiają odbycie stosunku nawet kobiecie będącej w zaawansowanej ciąży – wystarczy, że usiądzie ona na partnerze w pozycji wyprostowanej lub lekko odchylonej do tyłu.

Zobacz nasz redakcyjny test feromonów:

Piotr  Brzózka - dziennikarz wyróżniony w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2023
Artykuł napisany przez
Piotr Brzózka - dziennikarz wyróżniony w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku 2023
Dziennikarz wyróżniony w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku 2023". Autor tysięcy publikacji o tematyce medycznej, ekonomicznej, politycznej i społecznej. Przez 15 lat związany z Dziennikiem Łódzkim i Polska TheTimes. Z wykształcenia socjolog stosunków politycznych, absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Po godzinach fotografuje, projektuje, maluje, tworzy muzykę.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Pozycje i techniki seksualne
Pozycja 69 - czy jest ona najlepszą pozycją? Wady i zalety
Pozycja seksualna 69
Miłość grecka - co to jest? Charakterystyka i poradnik
Seks analny
Masaż prostaty – jak i kiedy go stosować? Rola w diagnostyce i leczeniu
Troska o prostatę - masaż tego gruczołu
Podobne artykuły
Para po odbyciu stosunku w pozycji analnej
Pozycje analne - która z nich jest najlepsza? Charakterystyka i porady
Kobieta odczuwa przyjemność i ściska w ręku pościel
Miłość francuska - co to takiego i jak ją uprawiać? Techniki, porady i zagrożenia
Mężczyzna wyjmuje prezerwatywę z kieszeni
Pozycja na pieska - seks od tyłu. Dlaczego mężczyźni ją lubią?
Stosunek międzypiersiowy
Miłość hiszpańska - co to jest? Jak wygląda? Porady
Para przytula się w łóżku
Kwiat lotosu pozycja - jak wygląda? Jakie są jej wady i zalety

Reklama


Czy masz skończone 18 lat?

Treści przedstawione na tej stronie są dostępne wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!