ABE

Spis treści

ABE - skład

1 g płynu na skórę zawiera 89 mg kwasu mlekowego w postaci roztworu 90% i 89 mg kwasu salicylowego.

ABE - Działanie

Preparat do stosowania miejscowego o działaniu keratolitycznym. Kwas salicylowy działa keratolitycznie, zmiękcza i rozpulchnia zrogowaciały naskórek, ułatwiając jego złuszczanie. Kwas mlekowy jest środkiem żrącym, niszczącym zrogowaciałą warstwę skóry. Preparat zmiękcza i złuszcza odciski i nagniotki oraz działa antyseptycznie i natłuszczająco.

ABE - wskazania

Usuwanie odcisków, nagniotków, zgrubiałej skóry.

ABE - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci w wieku

ABE - ostrzeżenia

Należy przerwać leczenie jeśli wystąpi podrażnienie skóry. Należy unikać kontaktu z preparatem lub jego oparami i chronić oczy, drogi oddechowe i błony śluzowe. Preparat należy nakładać wyłącznie na odcisk lub zrogowaciałą skórę. Nie należy stosować na niezmienioną zdrową skórę, ani na uszkodzoną skórę, ze względu na ryzyko wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych kwasu salicylowego.

ABE - ciąża

Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

ABE - efekty uboczne

W obrębie skóry otaczającej może wystąpić pieczenie i nadżerki pozostawiające przemijające przebarwienia. W przypadku wystąpienia rozległego zaczerwienienia w obrębie otaczającej skóry lub innych działań niepożądanych należy przerwać stosowanie leku.

ABE - dawkowanie

Zewnętrznie. Odciski i zrogowacenia smarować płynem (używając aplikatora) 2 razy na dobę, rano i wieczorem. Płyn nie powinien mieć kontaktu ze zdrową skórą. Po aplikacji odczekać, aż płyn zaschnie w postaci białej błonki. Leczenie trwa około 1 tygodnia. Po zakończonej kuracji wymoczyć nogi i usunąć odcisk. U dzieci w wieku 2-12 lat stosować szczególnie ostrożnie.

ABE - uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Pharmindex