Źródło

Acatar Fast

Reklama

Działanie

Preparat nawilża i oczyszcza błonę śluzową nosa, szczególnie gdy powietrze jest suche, a także gdy występuje w nim zwiększona ilość pyłków lub kurzu. Zapobiega także wrażeniu "suchego nosa”. Preparat zawiera naturalne olejki eteryczne, które tuż po aplikacji dają uczucie swobodnego oddychania i świeżości. Działanie preparatu odczuwane jest od razu po zaaplikowaniu. Rokitnik zwyczajny, zawarty w preparacie łagodzi podrażnienia błony śluzowej oraz chroni ją przed ponownym podrażnieniem.

Wskazania

Preparat przynosi ulgę przy zatkanym nosie, działa wspomagająco w katarze alergicznym, nawilża błonę śluzową nosa.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Dawkowanie

Donosowo. Dorośli i dzieci powyżej 6 rż.: 1-2 dawki preparatu do każdego otworu nosowego kilka razy dziennie. W przypadku stosowania innego aerozolu do nosa w tym samym czasie, Acatar Fast należy zaaplikować w pierwszej kolejności.

Reklama

Uwagi

Ze względów higienicznych oraz w celu uniknięcia infekcji rekomendowane jest używanie jednego pojemnika preparatu przez jedną osobę. Po każdym użyciu należy oczyścić i wysuszyć dozownik, a następnie nałożyć nasadkę ochronną. W celu zachowania właściwości preparatu nie należy manipulować aplikatorem. W preparacie może występować osad. Jest on spowodowany czynnikami technicznymi i nie wpływa na właściwości produktu.

Pharmindex