Znajdź lek

Acifungin

Spis treści

Działanie

Preparat złożony o miejscowym działaniu przeciwgrzybiczym oraz słabym przeciwbakteryjnym. Dodatkowo wykazuje działanie ściągające oraz keratolityczne. Kwas salicylowy przenika do krwi przez nieuszkodzoną skórę. Kwas borowy przenika do krwi przez uszkodzoną, zranioną lub zmienioną zapalnie skórę. W przypadku wielokrotnego miejscowego stosowania, może następować kumulacja kwasu borowego w organizmie prowadząca do ciężkiego zatrucia. Kwas borowy jest wydalany głównie przez nerki.

Wskazania

Acifungin: choroby grzybicze skóry o łagodnym przebiegu (grzybica międzypalcowa i potnicowa, grzybica pachwin, grzybica skóry gładkiej). Acifungin forte: choroby grzybicze wałów okołopaznokciowych i paznokci.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Dzieci do lat 18 (ze względu na możliwość ogólnoustrojowego, toksycznego działania leku). Ciąża i okres karmienia piersią. Preparatu nie stosować na: zmiany alergiczne na skórze; zmiany sączące; na skórę uszkodzoną (zranioną, pozbawioną naskórka); na błony śluzowe; w fałdach skóry; na duże powierzchnie skóry; długotrwale. Preparatu Acifungin forte nie stosować na ostre zmiany zapalne.