string(8) "szukanie" Akutol - ulotka, skład, dawkowanie i działanie

Akutol

Spis treści

Akutol - skład

Akutol Spray zawiera kopolimer akrylowy. Akutol StopJodin zawiera mieszankę 80% aliginatu wapnia i 20% alginatu potasu oraz PVP-IOD, mocznik i jodynę. Akutol Stop zawiera mieszankę 80% aliginatu wapnia i 20% alginatu potasu oraz wyciąg z rumianku, wyciąg z nagietka lekarskiego, olej z rokitnika, aloe vera i wosk z jojoby.

Akutol - Działanie

Opatrunek w sprayu. Akutol Spray działa przeciwbakteryjnie, tworzy na powierzchni rany elastyczną warstwę ochronną odporną na zmywanie. Akutol StopJodin tworzy nad raną barierę ochronną, alginat absorbując z rany krew i wysięki, tworzy chłodzący hydrożel, PVP-IOD i jodyna działają dezynfekcyjnie, mocznik nawilża zrogowaciały naskórek. Akutol Stop tworzy nad raną barierę ochronną, alginat absorbując z rany krew i wysięki, tworzy chłodzący hydrożel, wyciągi roślinne dezynfekują ranę, działają przeciwzapalnie, wspomagają naturalne nawilżenie zranionego miejsca i przyspieszają proces gojenia.

Akutol - wskazania

Akutol Spray: do opatrywania małych ran, otarć, ran ciętych. Akutol StopJodin: do tamowania krwawienia i dezynfekcji, opatrywanie drobnych ran powierzchniowych, otarć. Akutol Stop Spray: do tamowania krwawienia z drobnych powierzchniowych ran skóry.

Akutol - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Preparatu AKUTOL STOPJODIN spray nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jod. Zwiększoną ostrożność zachować w przypadku chorób tarczycy, zaburzeń czynności nerek, w okresie ciąży, laktacji oraz u małych dzieci.

Akutol - ciąża

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Akutol - dawkowanie

Zewnętrznie. Przed użyciem wstrząsnąć. Pojemnik należy trzymać pionowo dnem do dołu, rozpylać z odległości 15-20 cm. Preparat należy stosować w taki sposób, aby nie spływał z opatrywanego miejsca. Rozpylanie przez 2 sekundy pozwala nanieść około 1 g preparatu, co wystarcza na opatrzenie około 5 cm2 rany. W razie konieczności można zabieg powtórzyć po wcześniejszym ostrożnym oczyszczeniu opatrywanego miejsca. Po zastosowaniu Akutol StopJodin i Akutol Stop Spray, w celu utrwalenia powstałego hydrożelu zastosować Akutol spray opatrunek elastyczny.

Akutol - uwagi

Pharmindex