Znajdź lek

Źródło

Akutol

Spis treści

Działanie

Opatrunek w sprayu. Akutol Spray działa przeciwbakteryjnie, tworzy na powierzchni rany elastyczną warstwę ochronną odporną na zmywanie. Akutol StopJodin tworzy nad raną barierę ochronną, alginat absorbując z rany krew i wysięki, tworzy chłodzący hydrożel, PVP-IOD i jodyna działają dezynfekcyjnie, mocznik nawilża zrogowaciały naskórek. Akutol Stop tworzy nad raną barierę ochronną, alginat absorbując z rany krew i wysięki, tworzy chłodzący hydrożel, wyciągi roślinne dezynfekują ranę, działają przeciwzapalnie, wspomagają naturalne nawilżenie zranionego miejsca i przyspieszają proces gojenia.

Wskazania

Akutol Spray: do opatrywania małych ran, otarć, ran ciętych. Akutol StopJodin: do tamowania krwawienia i dezynfekcji, opatrywanie drobnych ran powierzchniowych, otarć. Akutol Stop Spray: do tamowania krwawienia z drobnych powierzchniowych ran skóry.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Preparatu AKUTOL STOPJODIN spray nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jod. Zwiększoną ostrożność zachować w przypadku chorób tarczycy, zaburzeń czynności nerek, w okresie ciąży, laktacji oraz u małych dzieci.