Alantan-Plus

Reklama

Działanie

Preparat złożony do stosowania miejscowego o działaniu keratolitycznym i osłaniającym na skórę, stymuluje wzrost tkanki, poprawia nawilżenie oraz zwiększa elastyczność skóry. Wspomaga leczenie ran i owrzodzeń.

Wskazania

Leczenie różnego rodzaju ran (otarcia, niewielkie skaleczenia, pęknięcia skóry); oparzeń słonecznych oraz po radioterapii i fototerapii. Zapobieganie odparzeniom u niemowląt. Pielęgnacja skóry podrażnionej i wysuszonej. Nadmierne rogowacenie skóry dłoni i stóp. Wspomagająco w atopowym zapaleniu skóry, wyprysku alergicznym, zapaleniu błony śluzowej nosa i owrzodzeniach podudzi.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować do oczu i na zmiany skórne w okresie ostrego stanu zapalnego z obecnością zmian sączących.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość lanoliny i alkoholu cetostearylowego preparat może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry). Ze względu na zawartość estrów parahydroksybenzoesanu preparat może powodować reakcje alergiczne (także typu późnego). Ze względu na zawartość glikolu propylenowego preparat może powodować podrażnienie skóry.

Ciąża i laktacja

Brak danych dotyczących stosowania leku u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości, podrażnienie skóry.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Nanosić raz lub kilka razy na dobę na miejsca zmienione chorobowo. W pielęgnacji skóry niemowląt stosować po każdej zmianie pieluchy, po uprzednim przemyciu wodą miejsc narażonych na odparzenia.

Reklama

Uwagi

Pharmindex