Alaprolipon

Spis treści

Alaprolipon - Skład

2 kaps. zawierają: 6 mg kwasu pantotenowego, 16 mg witaminy PP, 1,1 mg witaminy B<sub>1</sub> (tiamina), 55 µg selenu, 50 µg biotyny, 1,4 mg witaminy B<sub>2</sub> (ryboflawina).

Alaprolipon - Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Preparat zawiera kwas alfa-liponowy (ALA), który jest organicznym kwasem karboksylowym o właściwościach antyoksydacyjnych będącym m.in. składnikiem błon komórkowych komórek nerwowych oraz kofaktorem mitochondrialnych kompleksów enzymatycznych, wpływającym na procesy spalania glukozy i zwiększającym wychwyt glukozy przez komórki. Preparat charakteryzuje się wysoką zawartością selenu oraz witamin z grupy B: witaminy B<sub>1 </sub>(tiaminy), witaminy B<sub>2</sub> (<sub></sub>ryboflawiny), witaminy PP (niacyny), kwasu pantotenowego (witaminy B<sub>5</sub>) oraz biotyny. Witaminy zawarte w preparacie przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego. Biotyna, witamina PP, ryboflawina i tiamina pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Kwas pantotenowy przyczynia się do prawidłowej syntezy i metabolizmu hormonów steroidowych, witaminy D i niektórych neuroprzekaźników oraz wspiera utrzymanie sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie. Ryboflawina, pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia, i podobnie jak selen, pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Reklama

Alaprolipon - Wskazania

Postępowanie dietetyczne u osób dorosłych w neuropatii cukrzycowej.

Alaprolipon - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze skladników preparatu.

Alaprolipon - Ciąża

Kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią przed spożyciem powinny skonsultować się z lekarzem.

Alaprolipon - Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 2 kapsułki dziennie w trakcie posiłku. Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Alaprolipon - Uwagi

Preparat przyjmuje się według wskazań lekarza i pod jego nadzorem. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego.

Pharmindex
<-- popup -->