Albivag

Spis treści

Albivag - skład

1 globulka zawiera: kwas borny, terpinen-4-ol, hialuronian sodu, Dragocalm® (owies zwyczajny), olej ryżowy, witamina E, półsyntetyczne glicerydy.

Albivag - Działanie

Wyrób medyczny. Preparat wspomaga leczenie nawracających infekcji grzybiczych pochwy. Rekomendowany w przypadku świądu, zaczerwienienia i podrażnienia wynikających z infekcji grzybiczych. Kwas hialuronowy wykazuje działanie nawilżające i ochronne na śluzówkę pochwy. Kwas borny odtwarza kwasowe pH środowiska pochwy, zapobiega adhezji i namnażaniu się patogenów. Może być stosowany w kombinacji z innymi produktami przeciwgrzybiczymi, o ile takie jest wskazanie lekarza.

Albivag - wskazania

Terapia wspomagająca przy nawracającej kandydozie sromu i pochwy. Pomocniczo przy świądzie, zaczerwienieniu i podrażnieniu wywołanymi przez infekcje grzybicze. Wspomagająco w przypadku reakcji alergicznych na Candida w obrąbie pochwy.

Albivag - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Albivag - ostrzeżenia

Nie połykać. Stosowanie preparatu, zwłaszcza długotrwałe, może wywołać nadwrażliwość.

Albivag - ciąża

W przypadku ciąży, karmienia piersią stosować wyłącznie po zaleceniu lekarza lub farmaceuty.

Albivag - dawkowanie

Dopochwowo. W przebiegu infekcji grzybiczej: 1 globulka dziennie, przez 15 dni. W przypadku nawracających infekcji: 1 globulka, 2 razy w tygodniu, przez 8 tygodni. Nie należy przekraczać rekomendowanej dawki bez zaleceń lekarza.

Albivag - uwagi

Pharmindex