Allergyl

Spis treści

Allergyl - skład

Preparat zawiera sproszkowaną celulozę pochodzenia roślinnego oraz sproszkowaną miętę.

Allergyl - Działanie

Wyrób medyczny w postaci zmikronizowanego proszku stosowanego wziewnie do nosa. Zawarta w preparacie sproszkowana celuloza w zetknięciu z naturalnie wilgotną błoną śluzową nosa tworzy żelowy film ochronny. Bariera ochronna zapobiega przed kontaktem błony śluzowej nosa z alergenami wziewnymi, a następnie zapobiega uwolnieniu histaminy z komórek tucznych.

Allergyl - wskazania

Spray ochronny antyalergiczny do nosa dla osób dorosłych, kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz u dzieci w wieku powyżej 18 miesięcy (pod nadzorem osoby dorosłej) do stosowania w celu ochrony przed objawami kataru siennego i innymi alergenami wziewnymi, takimi jak pyłki roślin, kurz domowy i sierść zwierząt.

Allergyl - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Allergyl - ostrzeżenia

Preparat można stosować uzupełniająco z lekami stosowanymi w leczeniu kataru siennego i alergii wziewnych - należy skonsultować się z lekarzem. Unikać kontaktu z oczami; jeśli proszek dostanie się do oczu należy przemyć je wodą. Jeśli wystąpią jakiekolwiek działania niepożądane należy skonsultować się z lekarzem.

Allergyl - ciąża

Preparat można stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Allergyl - dawkowanie

Donosowo. Dorośli, kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz dzieci w wieku powyżej 18 miesięcy (pod nadzorem osoby dorosłej): preparat należy zastosować bezpośrednio przed narażeniem na alergeny, np. przed wyjściem z domu, koszeniem trawy w ogrodzie, rozpoczęciem sprzątania. U osób ze średnio nasilonymi objawami alergii zaleca się stosowanie preparatu co najmniej 3 razy dziennie. Jednak, w zależności od ilości alergenów i stopnia nasilenia objawów alergii, dawkę można zmniejszyć lub zwiększyć. Jeśli ilość alergenów jest duża i objawy alergii są bardzo nasilone należy zastosować podwójną dawkę preparatu do każdego otworu nosowego. Preparat należy zaaplikować ponownie po każdym wydmuchaniu nosa, aby utrzymać barierę ochronną pomiędzy błoną śluzową nosa a alergenami wziewnymi. Sposób podania. Przed pierwszym zastosowaniem należy sprawdzić siłę nacisku na butelkę, konieczną do uzyskania mgiełki z proszku (właściwa dawka to 10-15 cm mgiełka). Przed użyciem należy delikatnie wydmuchać nos. Podczas aplikacji preparatu do otworu nosowego, należy wykonać delikatny wdech przez nos.

Allergyl - uwagi

Preparat należy zużyć w ciągu 6 miesięcy po pierwszym otwarciu butelki.

Pharmindex