Alliofil

Spis treści

Alliofil - skład

1 tabl. dojelitowa zawiera 200 mg sproszkowanej cebuli czosnku oraz 53,5 mg sproszkowanego liścia pokrzywy.

Alliofil - Działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Według danych biblograficznych składniki w czosnku zmniejszają stężenie lipidów i glukozy we krwi oraz posiadają właściwości przeciwbakteryjne.

Alliofil - wskazania

Tradycyjny preparat roślinny stosowany profilaktycznie i wspomagająco w łagodnych infekcjach górnych dróg oddechowych (stany przeziębieniowe).

Alliofil - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na związki siarkowe. Niewydolność wątroby. Astma oskrzelowa. Alergie pokarmowe.

Alliofil - ciąża

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży. Związki siarkowe wydzielane są do mleka matki powodując zmianę zapachu mleka - nie zaleca się stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.

Alliofil - efekty uboczne

Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości (objawy skórne oraz ze strony dróg oddechowych) oraz zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Alliofil - interakcje

Istnieje możliwość interakcji z NLPZ. Preparat może zwiększać działanie leków przciwzakrzepowych i przeciwpłytkowych.

Alliofil - dawkowanie

Doustnie. Dorośli. Profilaktyka infekcji górnych dróg oddechowych: 1 tabl. 3 razy dziennie. Wspomagająco w łagodnych infekcjach górnych dróg oddechowych (stany przeziębieniowe): 1-3 tabl. 3 razy dziennie. Poprawę stanu pacjenta obserwuje się zazwyczaj po przyjmowaniu leku przez okres 2-3 tyg. w stanach przeziębieniowych oraz do 6 mies. w profilaktyce.
Tabl. przyjmować po głównych posiłkach, nie rozgryzać.

Alliofil - uwagi

Podczas stosowania preparatu związki siarkowe wydalane są przez skórę z potem i przez płuca - powoduje to zmianę zapachu skóry i oddechu.

Pharmindex