Alpha-Bio - system implantologiczny

Spis treści

Alpha-Bio - system implantologiczny - Działanie

W skład systemu implantologicznego wchodzą: implanty z sześciokątem wewnętrznym (stożkowe SFB, spiralne SPI, Dualfit DFI, Alpha-Tec Dual ATID), implanty strzałkowe (Press ARR, Press Ball ARB); elementy protetyczne do implantów wykorzystujące zasadę switching platform, umożliwiające wykonanie każdej pracy protetycznej na implantach; śruby zabliźniające; transfery wyciskowe;elementy pomocnicze; instrumentarium chirurgiczne (zestaw chirurgiczny, wiertła, akcesoria chirurgiczne, wiertła z prostym zakończeniem, stopery do wierteł, trepany, osteotomy, membrany i system mocowania kości, system Paraguide - pozwalający na szybkie ustawienie równoległości);
Implanty z sześciokątem wewnętrznym
SFB - implant spiralny ze stożkiem. Główka w kształcie odwróconego stożka zapewnia znacznie większą ilość kości i tkanek miękkich wokół implantu. Podwójny gwint spiralny o zmiennym skoku na stożkowym rdzeniu kondensuje kość, co pozwala na uzyskanie lepszej stabilizacji pierwotnej wszczepu. Implant przeznaczony do natychmiastowego obciążenia, również do implantacji natychmiastowej po ekstrakcji w kości klasy I, II, III, IV. SPI - implant spiralny. Implant stożkowy o dużych bio-przestrzeniach. Podwójny gwint spiralny o zmiennym skoku na stożkowym rdzeniu kondensuje kość, co pozwala na uzyskanie lepszej stabilizacji pierwotnej wszczepu. Implant przeznaczony do natychmiastowego obciążenia, również do implantacji natychmiastowej po ekstrakcji w kości klasy I, II, III, IV. Dualfit (DFI) - implant z podwójnym gwintem o skoku 2 x 2,1 mm, kondensujący kość, co pozwala na uzyskanie lepszej stabilizacji pierwotnej wszczepu przy II, II i IV klasie kości. Alpha-Tec Dual (ATID) - prosty, samogwintujący implant z podwójnym gwintem o skoku 2 x 2,1 mm przeznaczony do zastosowania w kości każdej klasy. Rekomendowany dla kości typu I i II.
Implanty strzałkowe
Press (ARRP) - implant do zastosowania w wąskiej kości i niewielkiej przestrzeni protetycznej. W ograniczonych przestrzeniach typu siekacze boczne w szczęce, przednie zęby w żuchwie. Gwint implantu ma własności kondensujące kość, sprzyjające uzyskaniu dobrej stabilizacji pierwotnej wszczepu. Press Ball (ARPB) - implant strzałkowy Press z kulką. Pokrycie części przez-śluzówkowej tlenkiem tytanu w kolorze złotym zwiększa biokompatybilność i znakomitą tolerancję tkanek oraz eliminuje szary odcień tkanki dziąsła. ARR i ARB - implanty tymczasowe do natychmiastowego obciążenia prowizorycznego lub do wykorzystania stałego. Implanty ARR i ARB stosowane są do wspierania tymczasowej odbudowy protetycznej w czasie integracji implantów stałych. Mała średnica pozwala na wprowadzenie ich podczas zabiegu chirurgicznego pomiędzy implantami stałymi.

Alpha-Bio - system implantologiczny - uwagi

Pharmindex