Anaftin Żel

Spis treści

Anaftin Żel - Skład

Poliwinylopirolidon (PVP), maltodekstryna, glikol propylenowy, PEG-40 olej rycynowy uwodorniony, guma ksantanowa, sorbinian potasu, benzoesan sodu, hialuronian sodu, aromat, chlorek benzalkonium, wersenian disodu (EDTA), sacharynian sodu, dwupotasowa sól kwasu glicyryzynowego, aloes zwyczajny (<i>Aloe barbadensis</i>), woda.

Anaftin Żel - Działanie

Preparat zawiera poliwinylopirolidon (PVP) i kwas hialuronowy, które tworzą ochronną warstwę pokrywającą jamę ustną, stanowiącą barierę mechaniczną dla<br />uszkodzonych okolic i dzięki temu łagodzi ból wywołany podrażnieniem odsłoniętych zakończeń nerwowych. Zawarte w składzie kwas hialuronowy i aloes wspomagają naturalny proces gojenia uszkodzonych tkanek.

Reklama

Anaftin Żel - Wskazania

Łagodzenie dolegliwości bólowych wywołanych przez niewielkie zmiany w jamie ustnej, takie jak aftowe zapalenie jamy ustnej, owrzodzenia aftowe, jak również zmiany<br />wywołane przez aparaty ortodontyczne i źle dopasowane protezy. Preparat jest również wskazany do stosowania w przypadku rozległych owrzodzeń aftowych.

Anaftin Żel - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Anaftin Żel - Ciąża

Przed zastosowaniem preparatu należy poradzić się lekarza.

Anaftin Żel - Dawkowanie

Nanieść 1 lub 2 krople żelu na okolicę owrzodzenia lub zmiany; unikać bezpośredniego kontaktu aplikatora ze zmianą. Stosować 3–4 razy dziennie lub częściej, jeśli to konieczne. Nie dotykać zmiany językiem przez co najmniej 2 min., aby mogła utworzyć się warstwa ochronna. Dla uzyskania najlepszych rezultatów nie należy jeść ani pić przez co najmniej 1 h po zastosowaniu.

Anaftin Żel - Uwagi

Każda tubka preparatu powinna być używana tylko przez jednego pacjenta, aby uniknąć zanieczyszczenia aplikatora i żelu. W przypadku częstych nawrotów owrzodzeń jamy ustnej wskazana jest konsultacja lekarska. Nie zamrażać.

Pharmindex
<-- popup -->