Analgol

Spis treści

Analgol - Skład

100 g maści zawiera: 1,0 g kamfory, 1,0 g mentolu, po 0,5 g olejków: sosnowego, jałowcowego i terpentynowego.

Analgol - Działanie

Lek o skojarzonym działaniu składników: miejscowo rozszerzającym naczynia skóry, rozgrzewającym, przeciwbólowym. Pomocniczo - do inhalacji jako środek łagodnie wykrztuśny w nieżytach górnych dróg oddechowych.

Reklama

Analgol - Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie i jego skuteczność w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego, przede wszystkim pomocniczo w łagodzeniu dolegliwości bólowych np. w bólach stawowych, nerwobólach, w bólach mięśniowych. Ponadto preparat może być również pomocniczo stosowany w łagodnych nieżytach górnych dróg oddechowych na zasadzie inhalacji swobodnej.

Analgol - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować na skórę uszkodzoną mechanicznie. Nie stosować u osób z astmą, krztuścem i atopowymi chorobami skóry.

Analgol - Ostrzeżenia

Nie stosować na duże powierzchnie ciała. Należy przerwać stosowanie preparatu przyzauważalnych skłonnościach do uczuleń, unikać kontaktu maści z błonami śluzowymi oczu, ust i nosa, nie nanosić na skórę szyi i twarzy. W razie kontaktu z błonami śluzowymi zmyć maść ciepłą wodą. Brak danych klinicznych dotyczących bezpieczeństwa stosowania u dzieci.

Analgol - Ciąża

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania preparatu w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

Analgol - Efekty uboczne

U osób skłonnych do uczuleń mogą wystąpić podrażnienia skóry i reakcje alergiczne, lub w przypadku stosowania inhalacji swobodnej z powierzchni skóry – skurcz oskrzeli. W przypadku wystąpienia powyższych objawów należy zaprzestać stosowania leku i zasięgnąć porady lekarza.

Analgol - Dawkowanie

Niewielką ilością maści nacierać skórę w miejscach bolących, dorosłym i dzieciom powyżej 6 roku życia 2 razy dziennie. W łagodnych nieżytach górnych dróg oddechowych dorosłym i dzieciom powyżej 7 roku życia niewielką ilością maści nacierać skórę w górnej części klatki piersiowej.

Analgol - Uwagi

<br /><br />

Pharmindex