string(8) "szukanie" Antidral - ulotka, skład, dawkowanie i działanie

Antidral

Spis treści

Antidral - skład

1 g płynu zawiera 100 mg chlorku glinu. Lek zawiera etanol.

Antidral - Działanie

Preparat likwiduje lub łagodzi przykre dolegliwości, związane z nadmiernym poceniem się. Chlorek glinu zmniejsza aktywność gruczołów potowych przez denaturację białek zawartych w gruczołach i łączenie z włóknami fibrynowymi. Po zastosowaniu preparatu ciśnienie wewnątrz światła przewodu potowego wzrasta, w wyniku czego zahamowane zostaje wydzielanie potu z gruczołów potowych. Pozostałe składniki preparatu ułatwiają wchłanianie substancji czynnej oraz znacznie ograniczają możliwość wystąpienia zakażeń naskórka.

Antidral - wskazania

Nadmierna potliwość powierzchni skóry tj. stóp, pach i dłoni.

Antidral - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie należy stosować płynu na uszkodzony naskórek, po goleniu lub depilacji.

Antidral - ostrzeżenia

Płyn stosować jedynie na powierzchnie skórne. Unikać kontaktu preparatu z błoną śluzową i oczami. Nie należy myć skóry bezpośrednio przed zastosowaniem preparatu. Jeśli płyn stosuje się na skórę pach, miejsc tych nie należy golić w ciągu 12 h przed lub po użyciu płynu, ze względu na możliwość wystąpienia reakcji skórnych. W przypadku podrażnienia, miejsca podrażnione smarować łagodnym kremem zawierającym hydrokortyzon. Preparat można stosować ponownie po całkowitym ustąpieniu objawów podrażnienia.

Antidral - ciąża

Lek można stosować podczas ciąży i laktacji jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Antidral - efekty uboczne

Mogą wystąpić objawy podrażnienia skóry tj. pieczenie, świąd lub rumień. W takim przypadku należy przerwać leczenie.

Antidral - dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Początkowo stosować codziennie na noc, po dokładnym umyciu i osuszeniu skóry (unikać tarcia). Przy mniej intensywnym poceniu się stosować co drugi lub co trzeci dzień, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Antidral - uwagi

Preparat może niszczyć lub odbarwiać odzież.

Pharmindex