Źródło

Anusir

Reklama

Działanie

Wyrób medyczny przeznaczony do miejscowego stosowania w odbytnicy. Zawarty w preparacie kwas hialuronowy pęcznieje na wskutek kontaktu z wilgotną wydzieliną i tworzy na powierzchni błony śluzowej żelową powłokę, która chroni i aktywuje naturalne mechanizmy regeneracyjne. Film ochronny utworzony z kwasu hialuronowego przywraca naturalną wilgotność, łagodzi stany zapalne, ułatwia i przyspiesza procesy gojenia uszkodzonej śluzówki kanału odbytu i odbytnicy.

Wskazania

Nawilżenie i ochrona błony śluzowej w stanach wymagających pobudzenia naturalnych procesów regeneracji i gojenia się błony śluzowej odbytnicy oraz kanału odbytu. Sytuacje takie występują szczególnie w następujących przypadkach: po zabiegach lub operacjach chirurgicznych, także podczas radioterapii; w stanach zapalnych, z towarzyszącym świądem, obrzękiem, zaczerwienieniem; w żylakach odbytu; w pęknięciach i szczelinach odbytu powstałych na skutek zaparć.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności

Jeżeli po zastosowaniu preparatu wystąpiło nasilenie zmian lub pojawiły się dodatkowe objawy chorobowe należy przerwać stosowanie. Nie należy wznawiać zastosowania jeżeli po początkowym złagodzeniu dolegliwości powrócą nieprawidłowości. Nie stosować z innymi preparatami podawanymi doodbytniczo. Nie połykać preparatu.

Dawkowanie

Doodbytniczo: 1 czopek przed snem, przez 5-10 kolejnych dni. W razie potrzeby stosowanie można wydłużyć do 20 dni. W pojedynczej kuracji nie stosować dłużej niż 20 dni.

Reklama

Uwagi

Pharmindex