Anusir

Spis treści

Anusir - skład

1 czopek o masie 1,9 g zawiera 10 mg soli sodowej kwasu hialuronowego.

Anusir - Działanie

Wyrób medyczny przeznaczony do miejscowego stosowania w odbytnicy. Zawarty w preparacie kwas hialuronowy pęcznieje na wskutek kontaktu z wilgotną wydzieliną i tworzy na powierzchni błony śluzowej żelową powłokę, która chroni i aktywuje naturalne mechanizmy regeneracyjne. Film ochronny utworzony z kwasu hialuronowego przywraca naturalną wilgotność, łagodzi stany zapalne, ułatwia i przyspiesza procesy gojenia uszkodzonej śluzówki kanału odbytu i odbytnicy.

Anusir - wskazania

Nawilżenie i ochrona błony śluzowej w stanach wymagających pobudzenia naturalnych procesów regeneracji i gojenia się błony śluzowej odbytnicy oraz kanału odbytu. Sytuacje takie występują szczególnie w następujących przypadkach: po zabiegach lub operacjach chirurgicznych, także podczas radioterapii; w stanach zapalnych, z towarzyszącym świądem, obrzękiem, zaczerwienieniem; w żylakach odbytu; w pęknięciach i szczelinach odbytu powstałych na skutek zaparć.

Anusir - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Anusir - ostrzeżenia

Jeżeli po zastosowaniu preparatu wystąpiło nasilenie zmian lub pojawiły się dodatkowe objawy chorobowe należy przerwać stosowanie. Nie należy wznawiać zastosowania jeżeli po początkowym złagodzeniu dolegliwości powrócą nieprawidłowości. Nie stosować z innymi preparatami podawanymi doodbytniczo. Nie połykać preparatu.

Anusir - dawkowanie

Doodbytniczo: 1 czopek przed snem, przez 5-10 kolejnych dni. W razie potrzeby stosowanie można wydłużyć do 20 dni. W pojedynczej kuracji nie stosować dłużej niż 20 dni.

Anusir - uwagi

Pharmindex