Apexit Plus

Spis treści

Apexit Plus - skład

Apexit Plus Refill: 2 podwójne strzykawki Apexit Plus po 6 g, 15 końcówek mieszających.

Apexit Plus - Działanie

Nierozpuszczalny cement zawierający wodorotlenek wapnia, widoczny w promieniach rentgenowskich. Przeznaczony jako mat. uszczelniający, w połączeniu z ćwiekami gutaperkowymi, do ostatecznego wypełniania kanałów korzeniowych. Mat. dwuskładnikowy, składający się z masy podstawowej oraz katalizatora umieszczonych w podwójnej strzykawce, zakończonej końcówką mieszającą. Materiał nie ulega skurczowi podczas twardnienia. Ma bardzo słabą rozpuszczalność w wodzie. Płynna konsystencja umożliwia wprowadzenie materiału do kanałów trudnych do opracowania.

Apexit Plus - wskazania

Materiał uszczelniający sztyfty gutaperkowe podczas ostatecznego wypełniania kanałów korzeniowych w następujących przypadkach klinicznych: po przyżyciowej ekstrypacji miazgi; po usunięciu miazgi zgorzelinowej i założeniu do kanału opatrunku ze środkiem dezynfekującym; w przypadku wew. lub zew. resorpcji zębiny korzenia.

Apexit Plus - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość pacjenta na którykolwiek składnik materiału lub brak możliwości przestrzegania zalecanej techniki nakładania materiału.

Apexit Plus - uwagi

Temp. przechowywania: 2-28st.C. Po zastosowaniu materiału pozostawić końcówkę mieszającą na strzykawce. Dopiero bezpośrednio przed kolejnym użyciem należy wymienić ją na nową.

Pharmindex